Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben a mondatban miért ez...

Ebben a mondatban miért ez volt a helyes megoldás? (Mondat lent)

Figyelt kérdés

An American burglar .........(D) where hős childhood memories had disappeared tó after he realized that hé had forgotten how tó ride a stolen bike.


A) won't have wondered B) should have wondered C) cannot have wondered D) must have wondered

Én a "B"-re gondoltam.



2021. szept. 17. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a must-os szerkezet ebben az esetben azt jelenti hogy bizonyára. És ez az értelmes a többi nem. Magyarul is így mondanád.
2021. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jajj bocsi most látom hogy a billentyűzet kijavított sok mindent magyarra. Bocsi.

Köszönöm szépen a választ:)

2021. szept. 17. 21:50
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor itt a must have az múlt idő? Így van a must múlt ideje?
2021. szept. 17. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:
A B és a D is helyes nyelvtanilag, és elvben értelmes mondatot alkot, de én inkább a D-re szavazok, a B nagyon belemagyarázós lenne.
2021. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát azért a B az elég kaksi megoldás lett volna. Miért is kellett volna eltűnődnie?
2021. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

must have wondered = biztos elgondolkozott


A must ebben a jelentésben nem használ múlt időt, hanem hasonlóan a modálisokhoz, befejezett jelen követi helyette.

2021. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Egy lóizét befejezett jelen. Befejezett főnévi igenév.
2021. szept. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!