Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben mondatban miért which...

Ebben mondatban miért which lett a megoldás? (Mondat lent)

Figyelt kérdés

She was wearing a funny hat, ......(B) made everybody laugh.

A)that B) which C) what D) -


Tehát én a D-re gondoltam, mert ha lefordítjuk van benne egy tárgy hogy ő egy vicces kalapot viselt, amit mindenki kinevetett. Mivel ott van egy tárgy így what nem lehet. Gonoltam akkor that, de mivel toldalékos a fordítás amiT ezért mondom akkor semmi nem kell. Akkor ez miért lett which?



2021. szept. 18. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

D-vel nincs alanya a made-nek.

Nem "a kalapot" nevették ki, hanem azt, hogy "egy vicces kalap volt rajta", tehát az egész mondatra utalunk vissza, ami miatt mindig which.

2021. szept. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

"mivel toldalékos a fordítás amiT "

Ez mit jelent magyarul?

2021. szept. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Which és that között ebben az esetben mi a különbség?

Én úgy tudtam, hogy egyik a másiknak szinonimája. Mindkettő vissza tud utalni már elhangzott tárgyra nem?

Köszönöm a magyarázatot.

2021. szept. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 1-es leírta, itt a teljes első tagmondatra utalunk vissza, az az egész a második tagmondat alanya, nem a hat. Ilyen esetben kizárólag which használható egy vesszőt követve. A that ilyenkor nem opció.
2021. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mindkettő vissza tud utalni már elhangzott tárgyra nem?"

Igen, de ha egész tagmondatra utalunk vissza, akkor csak a which jó.


És egyébként ha tényleg csak egy tárgyra utalunk vissza, akkor sem mindig jó a which is meg a that is, csak akkor, ha vessző nélküli a mondat, vagyis olyan, amelyikben a which-es vagy that-es betoldás fontos információt hordoz:

1. My car (which/that) I bought last week is black.

2. My car, which I bought last week, is black.


Az 1. mondatban bármelyik jó, akár ki is maradhat, mert fontos az az információ, hogy amelyiket a múlt héten vettem, ugyanis a mondat mögött az van, hogy több autóm is van:

Az az azutóm, amelyiket a múlt héten vettem (és ezt fontos, hogy eláruljam, hogy tudd, melyik autómról beszélek!), fekete.


A 2. mondatban csak a which jó, mert az ott csak valami plusz információ, nem fontos ahhoz, hogy tudjuk, melyik autóról beszélek, hiszen csak egy autóm van:

Az autóm, amit (mellesleg elárulom, hogy) a múlt héten vettem (de ha ezt nem mondanám, akkor is tudhatnád, hogy melyik autómról beszélek, hiszen csak egy autóm van), fekete.

2021. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

"akár ki is maradhat"

Ehem... :D

2021. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bonusz: ha kijön egy mondat amire a which és that is jó, akkor azt nézd meg, hogy van e vessző a .... előtt, ha van akkor MINIDIG WHICH lesz.
2021. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-os :))
2021. szept. 18. 21:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!