Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » [Angol] angol nyelvtanulashoz...

[Angol] angol nyelvtanulashoz program,mobil app , letezik olyan ami nagyon jo es akar elofizetni is erdemes ra (legtobb app fizetos ahogy latom - feliratkozos szinten,honap/ev)?

Figyelt kérdés

2021. szept. 24. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre nehéz válaszolni. Sajnos a legtöbb fizetős app nem ad ennyi ingyenes próba időt, hogy meggyőző legyen.

Amúgy miket szeretnél erősíteni? Beszédet, a szókincsedet,a nyelvtan? Vagy mindent egyszerre?

2021. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szokincset es beszedet.


ehhez a videohoz mit szoltok ?

https://www.youtube.com/watch?v=CAkLFU6Kr5A&t=1008s


ugyan azt a konyvet 1 honapig tobbszor elolvasni,,, ?

2021. szept. 25. 00:06
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Anki saját kártyákkal, minden más csak időpocsékolás.
2021. szept. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Click angol, az ev vegeig meg ingyenes. Amugy en is Anki parti vagyok, viszont szoktam masok altal keszitett kartyakat is hasznalni.
2021. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Használtam én is ezer más appot, ezer már paklit, 3 nyelvet tanultam meg. A harmadiknál már nem kerestem kész megoldásokat, mert nincs olyan, ami nekem lett készítve. Rájöttem, hogy bele kell tennem a melót, ha valódi eredményt akarok és a lehető legrövidebb idő alatt a leghatékonyabban. Akinek nem komkoly célja a nyelvtanulás, csak hobbi, annak jók a kész paklik, színes appok, amikkel szórakozni lehet, mint a Duolingo. Ha viszont záros határidőn belül eredményt akarsz elérni, akkor bizony nem lehet megspórolni a munkát. Testre kell szabnod magadnak és meg kell tanulnod tanulni. Rövidebb, könnyebb út nincs. Akárhány csinos vlogger lányt kereshetsz, tanulsz is tőle 10-20 új szót, de az nem lesz valódi nyelvtanulás. De legalább élvezetesen töltöd el az időt. Nem hatékonyan, de élvezetesen.
2021. szept. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#utolso

Te hogy csinaltad , mi valt be neked legjobban ?

Konyvek vagy sajat szokartyak ?

2021. szept. 25. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan anyagokat néztem, szinte már az elejétől, ami a nyelvtanulásom célja volt. Pl. angolból szakmai anyagokat. Mellé tanultam a kifejezéseket, igen, eleinte csigalassan haladtam, de minden megtanult szó vagy kifejezés olyan volt, aminél éreztem, hogy szükségem lesz rá, így a motivációm a maximumon volt, hogy meg is jegyezzem. Ankit használtam, a SRS (Spaced Repetition System) betartásával, napi gyakorlással.


Nyelvtanhoz egy akármilyen nyelvtankönyv megfelelő tapasztalatom szerint, a legtöbb könyvben benne van a lényeg. De nem a nyelvtanon volt nekem a hangsúly (bár becsülettel végig tanulmányoztam minden nyelvből a szabályokat), de a fontos számomra a használat volt mindig. Amint volt egy pár százas szókincsem és ismertem egy jelen és egy múlt időt, kerestem partnert beszélgetéshez. Italki-t használok erre a célra, mert ott mindenki nyelvet tanulni, gyakorolni vagy tutorálni van ott és nem társkereső vagy ilyesmi. Ez volt az első olyan pont, amikor pénzt is áldoztam a tanulásra, egy jó partner megéri. Az angol és német gyakorlati szintű mindennapos használata így 1-1.5 év volt, de ez más, mint nyelvvizsgázni. Nem magoltam gyümölcsöket vagy lakásberendezések neveit. Azt tanultam meg, amire szükségem volt, de azt olyan szinten, hogy folyékonyan tudtam használni a munkám során.


Ha nyelvvizsgára készülnék, akkor is így csinálnám, a végén talán átnézném a témaköröket, tételeket, vagy ilyesmit, de a magabiztosság ott is nyerő, ahogy a rutin is a szóbelin, ebben biztos vagyok (azért voltam nyelvvizsgán végül, bár nem 1 év után, de szerintem az is ment volna, ha az a célom, csak nem a papírra gyúrtam).

2021. szept. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En a goangolt ajanlom nyelvipercek.hu. Fekete Gabornak rengeteg tanfolyama van kulon kulon, teny hogy fizetni kell erte, viszont ha egy tanfolyamot megveszel, azt korlatlanul hasznalhatod. Tanari audiomagyarazatok vannak, millio oras hanganyag, tanari audiomagyarazat, anyanyelvu britt hanganyagok, egeszen vegig visz alapfoktol a felsofokig. Teljesen mindegy milyen szinten vagy, segiteni fog. Rengeteg tanacsot ad az angol nyelvtanulasba, en tapasztalatbol mondom hogy a magantanar es a csoportos orak semmit nem ernek ehez kepest.Egyebkent a legfontosabb, leghatekonyabb technika, ha angol anyanyelvu kifejezeseket, mondatokat hallgatsz, es azt ha kell tizszer szazszor kimondod,hangosan, nem magolod es egy ido utan beleeg az agyadba. Es ne szavakat tanulj sose, hanem mondatomat, szovegeket. Es hangosan hallgasd meg sokszor es mond ki. Nekem eddig ennel hatekonyabb modszer nem volt eddig
2021. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja es, azt elfelejtettem, hogy beszelj magadba angolul minden egyes nap. Hangosan, rengetegszer mondj el egy mondatot amiket tanultal, ne erdekeljen hogy hulyenek neznek a korulotted levok. Hidd el ez mindennek a kulcsa, csak sokan nem tudjak. 8 as voltam
2021. szept. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!