Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azokhoz szólna a kérdésem,...

Azokhoz szólna a kérdésem, akik először spanyolt majd olaszt tanultak vagy fordítva: Nem kavarodtok/kavarodtatok bele? Hogy nem keveritek össze a nyelveket?

Figyelt kérdés

Imádom a nyelveket. Jelenleg 3 idegen nyelven beszélek, ez az angol, német, spanyol, most éppen a spanyolra koncentrálok jobban már egy ideje, mert most megyek nemsokára nyelvvizsgázni és érettségizni is fogok belőle tavasszal (lehet emelt szinten). Szeretnék majd még több nyelvet is megtanulni és nem leállni, mert nagyon érdekel és hasznos is. Egy ideje tudom, hogy a következő az olasz lesz.

Sosem tanultam olaszul, tehát kezdő vagyok, de nem mondanám, hogy a teljes nulláról kéne indulnom, mert bőven van fogalmam az olasz nyelvről, tudom pl. hogy 3 nem van, milyen a többesszám, 3 féle igevégződés van, a ragozásról is tudok valamennyit, gondolom az igeidők is hasonlóak mint a spanyolban, illetve azért elég sok olasz szót meg alap kifejezést tudok, ilyen nagyon egyszerű mondatokat akár össze is tudok rakni, még ha nem is hibátlanul, be tudok mutatkozni stb.

Én eddig is tudtam, hogy az olasz meg a spanyol nagyon hasonló, de hogy ennyire! Hallottam 2 félig olasz ismerősömet, ahogy pár mondatot váltottak egymással olaszul, ott álltam mellettük és mindent értettem. Követek egy olasz lányt tiktokon és 95%-ban értem a dolgokat, amiket ott mesél. Ha bekapcsolok egy olasz youtube videót, nagyrészt értem.

Ez persze előny is, gondolom könnyebben fog menni, de nem fog nagyon be kavarni? Nagyon meg akarok tanulni olaszul is, már ilyen telefonos apokkal szórakozgattam, de komolyabban elkezdeni a spanyol érettségi után lenne célszerű, csak nem akarom kavarni a nyelveket.

És mennyi idő lenne szerintetek így hobbiból megtanulni egy társalgási szinten, először alapfokon?



2021. szept. 30. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
bár én nem tanuljam se olaszt, se spanyolt, de hallottam már olaszt és spanyolt veszekedni úgy, hogy mindkettő a saját anyanyelvén beszélt. és nem tűnt úgy hogy elbeszélnek egymás mellett :D
2021. szept. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 opeles válasza:
Kérdésben a válasz. Elég hamar menne.
2021. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét nyelven tanultam és elég magas szinten beszélem. (Nem anyanyelvi szinten). Olasszal kezdtem, majd spanyol és utána egyszerre a kettő (nyelvszak spanyol-olasz) Nem szoktam keverni (csak olyan volt hogy spanyolhoz beszéltem spanyolul majd hirtelen olaszhoz kellett és folytattam a spanyollal. De nem azért, mert azt hittem az az olasz, hanem mert automatikusan az jött). De ettől függetlenül teljesen elvàlasztja a 2 nyelvet az agyam. Nekem az a meglátásom, hogy ez a keveredés akkor van inkàbb, ha az ember a 2 nyelvet egyszerre kezdi el és még egyik nyelvet sem ismeri. A màsik dolog amit megfigyeltem, az az, hogy sokan ragaszkodnak az egyik nyelvhez. Pl. spanyolban x módon van valami, olaszban pedig y és ragaszkodik hozzà, hogy màrpedig olaszban is x módon kell lenni. Bàr ezt inkàbb portugàlnàl láttam, ahol sokkal nagyobb a hasonlósàg. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nyitottnak kell lenni. Azt nem tudom mennyi idő lenne, nem tudom milyen gyorsan tanulsz, hogyan tanulsz, tudod-e gyakorolni a beszédet. A spanyol miatt könnyebben menne, mint nélküle.
2021. szept. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan olaszul nem, de spanyolul anyanyelvi szinten beszélek és egyetemen felvettem a katalánt előző félévekben, ami méginkább hasonlít a spanyolra, viszont számomra nem kavart be, volt néha egy pici nyelvi interferencia, amikor katalánul nem jutott eszembe szó és automatikusan spanyolul mondtam, de ha az ember legalább az egyik nyelvet nagyon jól beszéli, akkor nincs gond. Mindazonáltal, én elég maximalista vagyok, szóval nálam a nagyon jól beszélni az bőven megugorja az emelt spanyol érettségit (ami egyébként is vicckategória, főleg, hogy nyelvvizsgát is kapnak érte 60% felett...) vagy egy magyarországi spanyol nyelvvizsgát (a legnívósabb az mindenképp a DELE, mert ez egyébként is a spanyol állam által működtetett vizsga, ha sikerül letenned egy DELE B2 esetleg C1 nyelvvizsgát, na akkor tényleg nagyon jól beszélsz).
2021. okt. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!