Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Napi hány szót érdemes meg...

Napi hány szót érdemes meg tanuljak angolul?

Figyelt kérdés
Elhatároztam,hogy kicsit intenzívebben kéne angolt tanuljak napi 5 új szó megtanulása egész kényelmes és teljesíthető de nem kevés ez? Mennyi szót érdemes maximumot megtanulni 1 nap alatt, hogy használni is tudjam ne csak be magolva legyen?
2021. okt. 1. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Miért lenne kevés? Bőven elég... 10 nap alatt az már 50 új szó. Éves szinten ha még felejtesz is, 1500 is lehet. Miközben 3000 szóval az ember már kényelmesen megért kb mindent.
2021. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Én ennek semmi értelmét nem látom, helyette inkább olvass szöveget, de te tudod.
2021. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Én is inkább valami szöveg olvasását ajánlom, napi öt szó az lóf*sz. Neten biztos van ilyesmi, ha nem igazán megy még a nyelv, akkor ne kezdj rögtön sorozattal vagy filmmel, ahogy ajánlani szokták.
2021. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Az Anki nevű program napi 20 szóval működik alapesetben. Ha ebben beleírod a példamondatokat is, akkor biztosabban rögzül.

3000 szó még nagyon alapfok, 5000-rel már lehet valamit kezdeni, de még lesznek ismeretlen szavak bőven. Nekem onnantól kellett jóval kevesebbet szótároznom, amikor már 10 ezer szót, legalább passzívan ismertem.

2021. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nyelvtan nélkül nem mész semmire, a szómagolás kuka.

napi 10-20 új szó, DE kontextusban, példamondatban foglalva.és nyelvtanozás.

2021. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt a napi 5 őt nem úgy értettem, hogy kinyitom a szotárt és random megtanulok 5 szót hanem úgy, hogy amit film nézés közben (angol nyelv angol felirat) meg angol nyelvű Youtube videókban/cikkekben nem értek meg azt ki írom és megtanulom. Meg nem a 0-ról kezdem 1-2 ezer szót már ismerek.
2021. okt. 2. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

itt válaszolok a privi kérdésedre


erwin tschirner: angol szókincs

4000 szó, mindegyikkel van példamondat


horváth károly: twenty but one

itt szavak vannak, nincsenek külön mondatba foglalva, de minden témakörhöz minileckék, szövegek is tartoznak


szalai nóri: 5 perc angol könyvei


könnyen gyorsan angolul (lásd web)

2021. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2021. okt. 2. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor oké, ha mondatokat írsz ki, nem külön csak szavakat! A szövegkörnyezet naggyon fontos!!!
2021. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!