Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holland vagy svéd nyelvet...

Holland vagy svéd nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Közgázon tanulok, mesterképzésre Hollandiába vagy Svédországba szeretnék menni, és dolgozni is ezekben az országokban szeretnék. Melyiket érdemesebb tanulnom, illetve ki melyik országba menne szivesebben?

2021. okt. 2. 16:38
A kérdező szavazást indított:
Svéd-svéd egyetem
Holland-holland egyetem
más skandináv
más Nyugat-Eu
14 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a holland csúnya,akkor már inkább svéd.
2021. okt. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

egyiket sem

mindkét egyetemen angolul is tanulhatsz

a németet és a franciát viszont nagyon megéri

2021. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az adott országokba szeretnék elhelyezkedni dolgozni is, tudom, hogy mindenki beszél jól angolul. De azért mégis jobb tudni a helyi nyelvet
2021. okt. 2. 19:09
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Én Hollandiában éltem 7 évet, beszélek is folyékonyan hollandul. Ha tanultál előtte németet (nem kell, hogy jól beszéld), akkor nagyon egyszerű nyelv.


Hollanda pro-k:

- Magasabb fizu

- Liberális gondolkodás, nyugodtság

- Jó infrastruktúra, a városkép általában rendezettebb a legtöbb helyen mint Magyarországon


Hollandia con-ok:

- A hollandok elég felszínesek tudnak lenni (nehéz igazi barátságokat kötni, még ha beszéled a nyelvet akkor is)

- A lakhatási válság brutális, alig lehet lakást találni, ingatlant venni pedig kifejezetten nehéz

- Kb mindig felhős az időjárás


Svédországról illetve a svéd nyelvről nem tudok nyilatkozni.

2021. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es!:)
2021. okt. 18. 16:56
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

A svéd nyelv mellett szól, hogy ha tudsz svédül, akkor többé-kevésbé megértitek egymást egy norvéggal, meg egy dánnal is.

A 4-es által írtak nagyjából állnak Skandináviára is.

2021. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Azért a magasabb fizetés nem mindig jó dolog. Mert külföldön is pénzbe kerül az élet. Számlák, étel, ital, egyéb költségek. Nagyából mintha Magyarországon élnél és dolgoznál, csak a forintot forintba nem tudod váltani, míg a külföldi pénzeket igen.


A Svéd-Norvég-Dán hármasról annyit mondanék, hogy nem értik meg kölcsönösen egymást mind a hárman oda-vissza. Sajnos már nem emlékszem, hogy melyik nyelv melyiket mennyire érti meg, de nem tökéletes körforgásban az biztos.


A holland pedig lényegében egy angol-német keveréknek is nevezhető. Tehát az angol és német segíthet a hollandban.

De rajtad áll, hogy melyik nyelv tetszik jobban a holland és svéd közül. Mert ha az egyiket jobban szereted mint a másikat akkor a kevésbé kedvelt nyelvet nehezebb lesz megtanuld. Pont azért mert azt nem szereted annyira, mint a másik nyelvet amit könnyebben is tanulnál mert jobban szereted. És ez is befolyásolja a hatékonyságot/teljesítményt.

2021. okt. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

#7 Azért a nyugati országokban, nem csak abszolút értékben magasabbak a fizetések, hanem az életszínvonal is jóval magasabb mint Magyarországon.

Persze itt nem az ilyen munkásszállós közvetítős otthúznakleaholtudnak helyekről beszélek, de feltételezem a kérdező nem is ilyenekre menne miután külföldi mesterképzésben gondolkodik.


Míg Pesten pl egy diplomás kezdőfizetésből jó ha 50-60ezer forintot félre tudsz tenni havonta az alapvető dolgok után, Hollandiában ez 700-1000 euró. És azért nem 5x drágább minden...

2021. okt. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
11%

#8

5x? Gondolom átváltásban számoltál. Ami azért nem ugyan az, mint a pénzed bolti értéke.

Tehát például 1000JPY egy boltban elköltve körülbelül 1000HUF-nak felel meg, míg átváltva átlagosan 2755.75HUF (tudom ez nem holland pénznem, de azt sajnos nem ismerem ennyire).


Bár erről nem nyitok vitát, hogy a fizetési számításod mennyire helyes.

Meg arról sem, hogy ez csak nyugati propaganda, hogy "nyugaton minden jobb". Közben meg ugyan úgy meg kell ott is élned, mint a saját hazádban.

2021. okt. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

#9 Pont, hogy nem. Arra próbáltam rávilágítani, hogy a hó végén megmaradt 50-60e forintból Magyarországon jóval kevesebb mindent tudsz csinálni mint a hó végén megmaradt 700-1000 euróból pl Hollandiában. Pl egy masszázs Budapesten 7000 forint, tehát ha elmész egy masszázsra, a hó végén megmaradt 50e forintodból, akkor annak 14%-át költöd el. Hollandiában ugyanez a masszázs 50 euró, tehát a hó végén megmaradt 700 euró csupán 7%-a.


Éltem Hollandiában 6 évet, most 2 éve Németországban vagyok, és nem, nem "minden jobb", de az átlag életszínvonal jóval magasabb mint Budapesten volt/lenne ugyanebben a munkakörben. Míg otthon választanom kellene a megtakarítás és a szórakozás között, itt egy elég magas életszínvonal (hetente étterem, kéthetente masszázs, drágább hobbik) mellett is tudok rendesen félretenni.

2021. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!