Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angolra hogyan érdemes...

Emelt angolra hogyan érdemes felkészülni? Megéri emelt angolt tenni?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős és gondolkodom az emelt angol érettségin. A tanárom már kérdezte hogy gondolkozik e valaki emelten, mert akkor nekünk nehezebb feladatokat is adna.

A sulis feladatok mellett mivel érdemes még készülni, hogy biztosan sikeres legyen? Szóbelire úgy láttam hogy csak témakörök vannak megadva, ti azt kidolgoztátok vagy csak improvizáltatok? Bocsánat csak nem igazán vagyok képben.



2021. okt. 8. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a megéri vagy sem attól függ, mire akarod használni. Nekem megérte, mert beleszámolták a továbbtanulásba, főleg, mivel megvolt a 60% így a nyelvvizsga is jött hozzá. Egyébként túl sokat nem készültem rá, 1 évig jártam a suliban ilyen felkészítő óra szerűre, bár elég sokat kihagytam belőle és annyi. Szerintem kb 70%-ig sima liba ha tudsz angolul. Max akkor érdemes nagyon készülni rá, ha kiemelkedőt akarsz írni.
2021. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En 2018-ban 10.-ben kozepeztem, 19-ben emelteztem. Amiket irtam teteleket kozepszintre, azokat hasznaltam emeltre is, csak feldobtam 1-1 igeidovel a mondatokat vagy ritkabb szinonimakkal... Az ervelesre fekudj ra nagyon, osztalytarsamnak pl. A sorkatonasag mellett vagy ellen, nekem a gmo mentes etelek mellett vagy ellen kellett ervelnem, abszolut nem szamitottunk ilyenekre.. Nehezebb az emelt, mint a nyelvvizsga, de teljesitheto. Nekem a kozep 95%,az emelt 75% lett es nem sokat keszultem ra.. Olvass sok bbc newst, mert emelten szeretik az aktualitasokat es a cikkek olvasasa fejleszti a szokincsedet :) sok sikert!
2021. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! 🤗
2021. okt. 10. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!