Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgára, vagy...

Melyik nyelvvizsgára, vagy nyelvvizsga központba érdemes menni, angol középszintű (B2) nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Az angol tanárom az Euro Examet és az Itolcot ajánlotta, de az osztálytársaim szerint a Bmi és az Origó sem volt olyan nehéz.

Szerintetek melyikre lenne érdemes menni?

Az plusz pont ha nemzetközileg is elfogadott.

És komplexre mennék.

Mi a véleményetek az Euro Examről?

A szintfelmérők szerint B2+ szintén vagyok, szóval szeretném megpróbálni.

Előre is köszi



2021. okt. 6. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alapján érdemes választani, hogy számodra mely készségek mennek legjobban. Például ha a nyelvtan annyira nem megy, akkor érdemes lehet akár ECL-t választani, ott nincs külön nyelvtani feladat, cserébe talán a hallott szövegértés egy fokkal nehezebb. Vagy ott van pl a Corvinus, szintén nincs nyelvtan, és a hallott szöveg sem vészes. Az olvasott szövegértés nehézkes, cserébe használhatsz szótárt.

De attól is függ, mennyire tudsz fordítani, hiszen mehetsz egynyelvűre vagy kétnyelvűre is..

Szóval, hogy állsz az egyes készségekkel?

2021. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A nyelvtant nagyjából tudom alkalmazni, de név szerint (hogy mondjuk present perfect simpleben írj mondatokat) nem biztos hogy menne.

A hallott szöveget olyan 70-80%-ban megértem. Mondjuk a nagyon erős akcentussal kűzdeni szoktam.

Az olvasott szöveg megértése megy szerintem a legjobban.

A fordításos feladatokat pedig kifejezetten szeretem, és általában jól is szoktak sikerülni.

2021. okt. 6. 22:07
 3/3 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül az EuroExam nagyon könnyű!

Amúgy mindig érdemes azt választani, amiben a tanár jártas, mert abban sokkal jobban tud segíteni (vagy tanárt váltani, ha nagyon nem akarod azt a típust).

2021. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!