Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC nyelvvizsga tapasztalatok?

TELC nyelvvizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most fogok menni középfokú angol nyelvvizsgára. Van egy gyakorló könyvem de a Reading-ben az első feladatnál találkoztam már több “fajtával” is.

Aki mostanában volt neki milyen volt?

Az egyik amit láttam az az amikor a 10 címből 2-2 mindig nagyon hasonló de olyat is láttam már ahol az összes különbözik.

Nekem az sokkal jobban megy, amikor mindegyik szöveghez van 2 esélyes címem és abból el tudom dönteni melyik a jó. Persze az nincs megadva, hogy melyik 2 a hasonló, erre magamtól jövök rá.



2021. okt. 10. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most szombaton fogok menni angol B2-re a Katedrába (TELC). Esetleg te is odajössz? Ha igen, akkor szerintem sokat segítene (nekem legalábbis biztos), ha kicsit irogatnánk a héten :D


A kérésedre válaszolva, szerintem teljesen lutri, mert van amikor csak az egyik szöveghez van két hasonló, a többinél különböző. (Én az Akadémia kiadós gyakorló könyvet hazsnálom, én is tapasztaltam amúgy ezt a fajta különbséget.)

Illetve van olyan feladatsor ahol nagyon könnyű olvasmány van, illetve van, ahol meg tök keményen belemegy a gazdaságba (ez szóbeli résznél figyeltem meg).

2021. okt. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én nyáron csináltam a C1-et.

Szerintem egészen tűrhető a TELC, főleg ahhoz képest amit tapasztaltam pl. Euroexamon. (B2-est Euroexamon csináltam) de Euroexam C1-hez hozzá se tudtam volna szólni.

Szóval szerintem igazán emberbarát nyelvvizsga.

2021. okt. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!