Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 30 évesen a tanítványait...

30 évesen a tanítványait kèrte,hogy utalák neki előre az óra díját,mert le van égve,ezt hogy gondolják emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jártam (sajnos) kb félèvig angolra egy sráchoz, hogy C1-re készüljünk.

Hat nem kellett volna. Először is, még a covid előtt személyesen mentem a kis óbudai panelszobába,ahol tök fèlhomály volt és simán cigizett óra közben, persze januárban ablak nyitva,te meg fagyhatsz meg,mert nem bírja ki cigi nélkül.

Aztán jött a covid,és átálltunk onlinera.Persze mikor még az egész csak kristályosodott hogy hogy lesz,lesz e munkám, mondtam hogy majd szólok neki,de nem hagyott békén, folyamatosan hivogatott, hogy folytatjuk e az órákat,mire én mondtam, hogy nem tudom lesz e pénzem,erre ő egyből,na és a szüleidtől nem kérsz? Mit jön ő idegenkènt ahhoz,hogy itt turkáljon a pènzügyeimben? És aztán meg elkezdett zsarolni,hogy amúgy ő még tök olcsó,meg nagyon jók az eredményei és volt olyan tanítványa is aki az utolsó fillèrjèt is ráköltötte.Lol haver én azért nem fogom.

Mindegy utána végülis megoldódott minden,lett munkám,folytattuk az órákat. Mondjuk az hagyján,hogy minden óra elejét hol magyarul hol angolul vègigpofázta a magánèleti kríziseiről, hogy 19 éves kis csajai vannak,de nem is bánja,ha szakítanak,meg az alter buliról,meg rappekről,meg hogy hallgassam meg az idióta rappjèt, amit ő írt,haver nem vagyok az anyád 😂 nem ezért fizetek. Semmit nem fejlődtem,mert amikor javítottuk a fogalmazásomat mindig letolt, hogy ez így nem jó meg anyámkínja nem jó stb... Ráadásul normális listening helyett ilyen idióta humoristákat kellett nézni és akkor mondjam vissza h mi volt benne,semmit nem értettem az indiai akcentus miatt borzasztó volt 😂 persze óra végén azért mindig gondosan megvárta, amíg elutaltom az oradijat.

Folyamatosan mondta le az oraimat,mert ez van az van, valaki meghalt, aztán felhív,h be van nyugtatózva, most nem tartana órát 😅 kész röhej.

Aztán egyszer csak látom h írja, hogy utalnám e előre neki az órapènzt,de ne féljek,nem szökik el vele Mexikóba,haha,mondtam h bocsii nem.

Aztán koronasak lettünk, aznap tettek karantènba,tiszta sokkban voltam, írtam h most légyszi ne tartsunk órát,erre nem akarta engedni h ne tartsunk órát,mert neki kell a pènz,akkor legyen csak 1 óra,és ilyeneket írt, hogy"de most tényleg muszáj vagyok elkèrni előre a pénzt" 😅 mért mi lesz ha nem? Kèrjèl anyádtól,mert az anyjával lakott amúgy. Úgyhogy el is váltunk ezzel az idiótával, utána találtam egy sokkal normálisabb srácot, fél év múlva meg is lett a nyelvvizsga és jé lehet normálisan is tanítani.



2021. okt. 12. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően azzal nincs semmi probléma, hogy előre elkéri a pénzt / megvárja, hogy elutald.


Már akkor le kellett volna pattintanod, amikor elkezdett zaklatni, hogy mikor veszel tőle órát. Én is hasonló vonalon mozgok, nagyon jól tudom, hogy nem én vagyok az élet középpontja. Én egy szolgáltatást nyújtok, amivel vagy élnek, vagy nem, nem kajtatok senki után, hogy akkor most mi van.


Az pedig csak hab a tortán, hogy elvárta, amikor beteg lettél, hogy akkor is tanulj, mert NEKI kell a pénzed. Egyelőre még ő volt érted (hogy megtanuld a nyelvet), nem fordítva...


Sajnos vannak ilyen emberek, de helyén kell tudni őket kezelni.

2021. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez valami drogos idióta volt szerintem, ahogy így elolvastam.


Igazából első pár óra után dobtam volna az ilyen embert, semmi köze hogy mennyi pénzed van, ki állja a tanulást, stb.

Amit leírtál nekem a függőség, igénytelenség, tarhálás, és kétségbeesés jutott eszembe.


Soha ne járjon valaki ilyen emberhez, fiatal srác/lány amúgy sem túl bizalomgerjesztő. Nekem a tanárom 45 éves volt, origo középfokon volt vizsgabiztos, tudta mit csinál, de nyílván híre is volt, mindneki levizsgázik nála kb elsőre.


A kérdésedre a válasz, vannak ilyenek de le kell rázni őket, koptatni ha látod szart sem ér. Első tanárom pl szarul tanított 1 évet voltam nála hátha kibontakozik de nem, ekkor váltottam másikra, megint 1 év és meg is lett a vizsgám.

2021. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

"Soha ne járjon valaki ilyen emberhez, fiatal srác/lány amúgy sem túl bizalomgerjesztő."


A tipikus korlátolt proli hozzászólások egyike.

2021. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Bocs, de szerintem az a hibás, aki ehhez az emberhez jár. Én már az elején mondtam volna neki, hogy csá, megyek máshoz. Nem kell finomkodni. Gondolom nagyon fiatal vagy.
2021. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

"A tipikus korlátolt proli hozzászólások egyike."


Ügyes vagy Zsigmond, csak így tovább.


A fiatal lány/srác azért nem túl bizalomgerjesztő számomra mert:

1. Tapasztalatlan, nem volt még sok diákja, csak egyetem mellett csinálja, hogy legyen pénze és gyakran nem érdekli lesz-e kézzelfogható hatása a tanításának.

2. Nem tudni róla semmit, se híre, így lehet olyat fogsz ki mint pl én is, hogy 1 évig tanított és azon kívül hogy elment pár száz ezer ft-om semmit nem kaptam.



Attól, hogy nem túl bizalomgerjesztő, lehet még jó, de én biztos nem kísérleteznék ismét, amit meg a kérdező kiírt az meg övön aluli szint.

Talán a legnagyobb gond az, hogy sokan csak "maszekba" neki állnak tanítani, de se tanári végzettsége nincs az illetőnek, se érzéke hozzá, így marad a szar tanítás ami mellé gyakran még nagyobb ár is párosul.

Én pl 2500ft/45p-ért tanultam pár hónapja, és Pesten :)

2021. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Most nem bántásból, de mi ez a mártírkodás, miért nem hagytad ott az első adandó alkalommal, mikor nyilvánvalóvá vált, hogy nem professzionálisan viselkedik? Kismillió más normális ember van, akitől angolórákat vehetsz.
2021. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

#5


És a sok baromság között még mindig nem írtad le, hogy azért, mert életed során belefutottál egybe, miért kell általánosítani? Ennyi erővel, múltkor egy bunkó kórházi dolgozóval találkoztam, aki abszolút nem üti meg a mércét, akkor most mondjam azt, hogy az ő korosztályában az összes kórházi dolgozó ilyen és ahogy írtad, senki ne menjen hozzájuk. Aham, persze. Sötét, debil, hozzáállás. Tipikus Kelet-EU emberke. Az egyik szar, akkor mind az.

2021. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

#7

Ha nem lett volna édes anyád is analfabéta mint ahogy te is akkor tudnál olvasni, de a kedvedért bemásolom a részletet az érvelésem mellé, "Attól, hogy nem túl bizalomgerjesztő, lehet még jó..."


Senki nem általánosított, elmondtam a véleményemet, megindokoltam mi lehet a bökkenő és pont.


Jó hogy mondod az EÜ-t, arra is lenne pár mondatom de majd hátha ott találkozunk egy kérdés alatt :)


"Sötét, debil, hozzáállás. Tipikus Kelet-EU emberke. Az egyik szar, akkor mind az."


Sajnálattal kell közölnöm, hogy te birka honfitársam, szintén Kelet-EU emberke vagy, ha nem tanultál volna földrajzot, szóval ezzel saját magadat is sérted, de ahelyett, hogy érveltél volna, szerinted miért jobb egy fiatalabb tanár, akiről nem tudni semmit, elkezdtél személyeskedni, és csak szidni milyen hülye vagyok, mert mertem írni valamit :D


Puszillak

2021. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Én is online angol magánórákat adok. Én, és mindenki, akit ismerek, aki professzionális 1 hónapra előre kérjük az utalást.


Azt viszont elismerem, hogy a felsorolásod alapján volt kivetnivaló abban, ahogyan tanított téged.


Érdemes ilyenkor kommunikálni, jelezni felé, hogy ez neked nem fér bele, és ha nem változtat, még időben váltani.


Gratulálok, hogy végül sikerült a nyelvvizsgád!

2021. okt. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Es a többieknek a válasz,h miért nem hagytam ott, sajnos utólag már tisztán lát az ember,de akkor és ott reménykedtem,h majd jobbra fordul a helyzet, egyebkent sajnos elég konfliktus kerülő vagyok,ezzel néha magam alatt vágom a fát.

2021. okt. 14. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!