Duolingo Japánhoz?

Figyelt kérdés

Szóval nemrég elkezdtem animéket nézni, és szeretnék Japánul tanulni, de az egyetlen ingyenes app amit ismerek az a Duolingo, mit gondoltok jó Japán kurzusa van vagy nem?

És ti milyen ingyenes forrásokat ajánlanátok még?

(Ja, és nem olyan kommenteket kérek hogy "ne tanulj japánul" és hogy "a Némettel jobban jársz", mert az az én magán dolgom hogy mit akarok tanulni és hogy hol akarok majd később élni(nem, nem Európában))



2021. okt. 19. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nyelvizskolában tanulok japánt, úgy gondolom, hogy a duolingo kevés. Szinte a semmivel egyenlő az ingyenes része. Ha tényleg egyedül szeretnéd tanulni jobban jársz ha nyelvkönyvet rendelsz. Japanese From Zero, genki, minna no nihongo, ha nem tudsz jól angolul akkor a dekiru mert az magyar.
2021. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

A duolingo japánt oktató felülete pocsék. Tele van hibákkal. Van ahol szó szerint ugyan azt a hanganyagot vágják be a hiragana/katakana feladatoknál a különböző szótagokhoz. Például van 4 feladat, hogy válaszd ki melyiket hallod és mind a négynél ugyan azt a szótagot mondják ki, de más a feladatra a válasz.

Meg alapból is legfeljebb arra jó, hogy ne rozsdásodjon be a japánod ha nem használod eleget a nyelvet.

2021. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Én is japánul kezdtem el tanulni német helyett. ;) Viszont én a munkafüzetes módszerek helyett mindent online tanulok és mindent(!!) angolul. Ezt csak azért említettem meg, mivel valljuk be magyarul az interneten soha nem fogsz olyan jó segédanyagokat találni japán nyelvtanulással kapcsolatban, mint angolul.


Mindenképp kezdd szerintem azzal, hogy megtanulod a japán nyelvben használt két szótagábécét: a hiraganát és a katakanát. Ez 2*46 karakter. De néhányuknak van ám diakritikus jellel (dakuten és handakuten) ellátott alakja is.

Persze most csak ijesztegetni akarlak. :)

Kicsivel több mint egy hét alatt meg lehet ezeket tanulni, ha minden nap átismétled az előző napon megtanult karaktereket. Ehhez ezt a két videót ajánlanám:

https://www.youtube.com/watch?v=6p9Il_j0zjc

https://www.youtube.com/watch?v=s6DKRgtVLGA


Ha ez megvan, akkor itt az ideje egy IME-t letölteni. Ezzel tulajdonképpen japánul írhatsz majd a gépeden.


Ezt Windows-on: Windows keresőbe -> "Újabb nyelv" -> Újabb nyelv beálltása -> Kiválasztod a japánt -> Következő gombra mész -> Itt vigyázz, nehogy beállítsd a japánt a Windows alapértelmezett nyelveként -> Telepítés


Ezután Alt + Shifttel fogsz tudni a nyelvek között váltani, vagy akár a tálcán lévő HUN ikonra kattintva. Ha a japánra váltottál, akkor egy 'A' betű fog megjelenni, amire rá kell még egyszer kattintanod, és akkor átvált a hiragana 'あ' karakterre.

Arra még figyelj oda majd, hogy az 'A' betűre ablakonként külön kell kattintanod. Tehát ha te a böngészőben japánul irkálsz és pl. a jegyzettömbbe akarsz valamit gyorsan kijegyzetelni japánul, először felhozod a jegyzettömb ablakát, és ott is külön át kell váltanod az あ karakterre. Ezt mindig csak egyszer kell majd csinálnod.


Telefonra pedig ezt a billentyűzetet javaslom: Japanese Keyboard - Romaji to Japanese


Ezután szerintem jöhet a nyelvtannal együtt a kandzsik és a szókincs fejlesztése.

Itt egy jó guide bevezetésnek: [link]

A nyelvtanhoz ajánlanám a Bunpro nevű oldalt. Maga az oldal fizetős, viszont az ára ~930Ft/Hónap vagy ~10300Ft/Év, ami a véleményem szerint eléggé megéri előfizetni rá. De ha nem akarsz, az sem probléma, mivel az oldalt lehet használni egy nyelvtan indexnek is.


Ehhez itt a link: www.bunpro.jp/grammar_points


Láthatod az oldalon, hogy N5-től N1-ig van a kategória. És ezek a nyelvvizsga szintek is. A japán nyelvvizsga a JLPT (Japanese-Language Proficiency Test vagy japánul 日本語能力試験) és csak írásbeli része van (ha jól tudom). Az N5 a legkönnyebb, az N1-nél pedig már kapargatni lehet az anyanyelvi szint legalsó határát.

Ha érdekel, akkor elárulom, hogy minden Decemberben és Júliusban van JLPT teszt, viszont a nyelvvizsgát csak Budapesten a Károli Gáspár Református Egyetem Japanológia Tanszékén írhatod meg.


Néhány hasznos oldal:

Angol-Japán szótár: jisho.org (legjobb oldal a világon)

Magyar-Japán szótár: adys.org/hu/


Ha esetleg még lenne bármi kérdésed, akkor nyugodtan küldhetsz üzenetet. :)

2021. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

#3

A hiragana és katakana megtanulható egy hétvége alatt. (Az alap N5 szint pedig 3hónap alatt ha napi szinten komolyan foglalkozol vele.)

:)


A nyelvi kiosztás állítgatási windows verziónként eltérhet. Például Win7-el a Full-with hiragana opciót kell kiválasztani az A betűre kattintás után. (Csak kis megjegyzés azoknak akik nem win10-et használnak.)


A vizsgának van listening része is, tehát nem csak írásbeli van. A hallás utáni szövegértést is tesztelik a feladatlap utolsó valahány feladatában. ;)

Sajnos fogalmazás nem igen van, és szóbeli se. Pedig az sem ártana.



A kérdezőnek:

Ha firefox-ot használsz (de lehet van chrome-ra is, nem tudom), akkor ajánlom a 10ten reader kiegészítőt. Természetesen annak is csak az angol fordításait olvasva, a magyar fordításokban sokszor listáz ki olyat aminek semmi köze a fogalomhoz/szóhoz.

Ha be van kapcsolva akkor az egeret egy japán írású szövegre rávezetve ki adja az olvasatait, lehetséges összetételeit, kanji adatlapot, nevekben való előfordulását, jelentéseit, hangsúlyozását (pitch-accent, ajánlott kicsit utána olvasni ennek is, mert van amikor jelentéseket különít el).


Tessék, itt a tesz szöveg.

どうぞ、ここでテストテキストです。

2021. okt. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!