Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Ezt nem értem: I-én

I am-én vagyok

I am eating-én vagyok eszem? Valaki segítsen!


2021. okt. 22. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
I eat . Ilyenkor már nem kell az am szócska.
2021. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

butaságot mondtál 1-es.


az I am eating folyamatos jelen időben van, amit úgy képzünk, hogy alany+ létige ragozva+ főige -ing-es alakja.

tehát ez így helyes és létező szerkezet!


azt jelenti, h. vki épp eszik a beszéd pillanatában.

akkor is ezt használjuk, ha vkivel telefonon beszélsz, de lehet pont a tányér mellől állt fel.


az egyszerű jelen alakot I eat akkor használjuk, ha étkezési szokásokról beszélünk, amik állandóan.

I never eat meat. soha nem eszem húst.

2021. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jav. állandóak
2021. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy 2-es írta, ez egy nyelvtani szerkezet, ami folyamatos jelen időt fejez ki.


Az "am" itt nem azt jelenti, hogy én vagyok, hanem csak a szerkezet része. A magyar nyelvben is van ilyen: amikor azt mondom, hogy enni fogok, annak semmi köze nincs ahhoz, hogy megfogom az ételt a kezemmel, hanem azt fejezi ki, hogy a jövőben fogok enni, nem most.

2021. okt. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!