Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam, ha...

Melyik nyelvet válasszam, ha tényleg nem tudok dönteni véglegesen ezek közül? orosz/japán/koreai

Figyelt kérdés

Orosz: értem a szerb nyelvet és beszélem is, ha nagyon muszáj, de alig közelíti meg a B1es szintet. Valamennyire hasonlít az oroszhoz, ezért írom le. Cirilül is tudok olvasni, mert szerbiai voltam és alap volt megtanulni az iskolámban. Az orosz kiejtés sokkal jobban tetszik a szerbnél és valahol olvastam, hogy az orosz nyelvet érdemes tanulni a gazdasága miatt. Ezt valaki kifejtené bővebben, ha van valami tapasztalata? De nem szívesen élnék ott, max egy kisvárosban közép vagy kelet Oroszországban.


Japán: az animék miatt szerettem meg a nyelvet, de a hétköznapi japán chit-chat nem vonz. Robotikusnak tűnik, ennek ellenére örülnék felirat nélkül nézni az animéket. Néha gyakorlom, hogy mennyit értek meg belőle. Kanjikat nem szerettem tanulni. Japánban élni már nem vágyom, ha valaki kérdezné, bár a japán falvak szerintem a legszebbek.


Koreai: a koreai ASMR videók és koreai rock miatt tetszett meg a nyelv. Megtanultam az abc-jüket és pár szót. Kiejtés úgy-úgy alakul. Talán jobban érdekel ez a nyelv az orosztól, de nehezebbnek tartom, ezért mindig abbahagyom a tanulást. Kdrámát néha nézek. Busan városban élnék, ha választanom kellene.


20/L



2021. okt. 27. 14:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
30%

Amelyiket akarod. Nem dönthetem el helyetted, hogy neked melyik tetszik a legjobban és melyiket fogod használni a jövőben. Én csak a saját nevemben jellemezhetem e három nyelvet.


Orosz : számomra undorítóan hangzik, akárcsak a legtöbb szláv nyelv. Gimiben tanultam második nyelvként, könnyebben ment, mint az angol, de egyszer megszámolom a kezeimen hányszor használtam az életemben. Sok ismerősöm sem használja szinte semmire, pedig valamelyik felsőfokon tud. Magyarországon sok orosz - magyar félvér él, valamint rengeteg az ukrán migráns. Mind jobban beszél egy magyarnál, főleg annál, aki felnőtt korban kezdte el tanulni a nyelvet. Esetleg az USA-ban jó pont lehet ismerni az ellenség nyelvét. Hallottam már olyan esetről, hogy valaki ezért kapott kint jó állást.


Koreai : magam is leszóltam egyik ismerőst, hogy minek tanulj ilyen büfé szakon. Nos, koreai tolmácsként kétszer annyit keres, mint én. A mi cégünknél is lett volna igény ilyen tudású emberre. Nekem tetszik a hangzása és maga az ország kultúrája is.


Japán : az egyik kedvenc országom és nyelvem. Ezt is tudtam volna gazdaságilag is hasznosítani, ha jobban beszélem.

2021. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Én a japánt vagy a koreait választanám, mert az orosztól és az orosz emberektől a hideg is kiráz.
2021. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
23%
Én is a japánt vagy koreait választanám. A szláv nyelvektől hánynom kell
2021. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 MJozsi44 ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés!

1, Szerintem ugysem fogsz kimenni se Koreaba se Japánba. Egyébként mindkettö fogy és öregszik(jo az oroszok is)

2, Vannak nagy kiterjedésü és ezert praktikus nyelvek: az angol, a spanyol, a francia(bar a volt gyarmatain is egyre inkabb angolul beszelnek!!) és az orosz (az arab szetszakadt, a kinainal alapbol van eszaki es deli). Az orosz raadasul konnyebb a tobbi szlav nyelvnel, sok a fiatal 3.14na, nagy teruleten van hasznalva. Szoval en azt hasznalnam.

2022. dec. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!