Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha 28 éves koromig max B1...

Ha 28 éves koromig max B1 szintig tudtam eljutni angolból akkor már tök reménytelen lenne németet elkezdeni 0-ról?

Figyelt kérdés

Gazdinfót végeztem, de kétszer annyi idő alatt és napokban derült ki, hogy 104-es az IQ-m szóval nem lepődöm meg, hogy a tanulás nehezen megy. Nyilván van középfokú angol papírom a diploma miatt, de sose tudtam normálisan angolul. A papírom is a legkönnyebb nyelvközpontból van szóval a valóságban az a tudás B1 szintű VOLT. Azért volt, mert már kb. 2 éve egyáltalán nem gyakoroltam az angolt, egy sima jellemzés és normálisabb bemutatkozás is nehezen menne.


Viszont el vagyok keseredve, hogy látom mennyi fiatal tud 2 nyelvet is perfekt és most a németbe kezdenék bele azzal a mélyvízes céllal, hogy hamarosan kimenjek dolgozni is. Viszont félek, hogy mocsárba lépek azzal, hogyha angollal se boldogultam akkor mi lesz a némettel.

Jellemző rám amúgy a lustaság és motiválatlanság, de a némettől azt várnám, hogy teljesen újba fogva hátha lendületesebben menne a tanulás.


Mit javasoltok? Ezzel az ésszel van értelme németbe kezdeni és várhatok is hamar sikerélményt vagy csak mégnagyobb kudarc érne?



2021. okt. 27. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Ha kimész dolgozni egy idő utàn úgyis rád ragad☺️ Ha német nyelvterületen laksz hamar meglesz, ne aggódj😃 Én 2 nyelven beszélek folyékonyan, és mindkettőt gyakorlatban tanultam meg, nekem sem megy a nyelvtanos magolás. Ép eztért nem is lennék jó tanár, de legalább a nyelveket magabiztosan tudom használni☺️ Regisztrálj nyelvtanulós oldalakra/appokra (kedvencem a tandem) és beszélgess valakivel, úgy hamar megy🙂
2021. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából először itthon szeretnék magabiztos erős B2 tudást szerezni. De az is lehet nem mennék külföldre, hanem egy multinál dolgoznék oda viszont kell a magabiztos tudás. Csak nem tudom, hogy ez mennyire elérhető cél az angollal kapcsolatos kálváriám után.
2021. okt. 27. 20:03
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Modellezd minél jobban, és minél több idődben az anyanyelvi környezetet.


1. Ideális esetben keress valakit, aki folyékonyan tud németül, és vedd rá, hogy kizárólag németül beszélgessen veled. Addig ne hagyjon nyugodni, amíg meg nem értetted, lehetőleg németül is magyarázva a szavak jelentését, kivéve ha valamilyen elvont fogalomnál nagyon nincs más támpontod, mint egy jó szótár. (Mondom JÓ szótár, ami a szavakat szintén a saját szövegkörnyezetével együtt értelmezi, és nem szavanként agyatlanul, mint a gúgli fordító.)


2. Ha személyesen nem találsz valakit (rokont, szomszédot, stb) aki hajlandó minden nap és kizárólag németül beszélgetni, akkor mindenesetre keress fel német nyelvű internetes fórumokat, pld gutefrage olyasmi mint ez a gyk.. A Facebook is tele van németes csoportokkal, naponta 1-2 órát intenzíven, és minél aktívabban használd. Jobban belegondolva, ezt is mindenképpen tedd meg, akkor is ha az 1-es pont megvalósul.


3. A szokásos javaslatokat csak ismételni tudom:

hallgass német nyelvű zenét, nézz német nyelvű filmeket TUDATOSAN, azaz ha valamit nem értettél, állj meg, tekerd vissza, szótárazd ki stb



4 Kedvenc titkosfegyverem, amivel valójában értelmet nyer az első pont, miszerint modellezd az anyanyelvi környezetet, minél többet. Mindent németül csinálj és németül is GONDOLJ. Ehhez egy kicsit át kell menni játékból skizofrénbe, de nekem TÉNYLEG ez vált be a legjobban. Ha történetesen nincs olyan barátod, (rokonod, szomszédod) aki hajlandó veled csak németül beszélgetni, akkor KÉPZELJ EL magadnak egyet. Komolyan. Próbáld meg mindazt, amikor egyébként is végiggondolsz valamit, vagy belső monológot tartasz, mindezt németül, az elképzelt német barátodnak tenni. Ha nincs meg amit mondani akarsz, akkor fejlesszed ki magadban azt a szokást, hogy TÉNYLEG zavarjon a kommunikációs korlát, és addig ne nyugodj bele, amíg meg nem találtad a megfelelő kifejezést amit mondani akartál, és a képzeld barátod ezt meg nem érti. :D

2021. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
A helyedben nem kezdenék egy angolnal nehezebb nyelvbe ha mar az angol se megy. Tanulj meg inkább rendesen angolul, sokkal jobban megéri az energiabefektetést. Nem kell mindenkinek több nyelvet beszélnie.
2021. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4: Jó csak ha eddig nem ment az a nyelv, ami a szakmám alapja (informatika), akkor felvetődik a kérdés, hogy:

* valójában hülye vagyok?

* ha igen, akkor milyen szakterületen tudok érvényesülni 2021-ben, amikor már szinte mindenhol követelik a nyelvet

* egy olyan országban mekkora hendikep a német NEMTUDÁSA, ami tele van német céggel és lassan a német fontosabb lesz, mint az angol, főleg, hogy a BREXIT miatt gyakorlatilag KO lett angol nyelvterületre utazni (és én ugye írtam, hogy hosszú távon valahol külföldön szeretnék élni és nyilván az angol/német kettősön kívül nem a franciába/olaszba/hollandba fogok belefogni, ha még az előbbi kettő sem megy)

2021. okt. 28. 22:30
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Pedig olaszul vagy hollandul könnyebben megtanulnál. De használható angol nélkül egyik se ér sokat a legtöbb helyen.
2021. okt. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"A helyedben nem kezdenék egy angolnal nehezebb nyelvbe ha mar az angol se megy. Tanulj meg inkább rendesen angolul, sokkal jobban megéri az energiabefektetést. Nem kell mindenkinek több nyelvet beszélnie."


Ezzel vitatkoznék.

Saját példára alapozva: Nekem is nehéz volt az angol, mégis könnyen mennek azok a nyelvek (japán, kínai, orosz) amik állítólag nehezebbek az angolnál.

Szóval az angol nehezen tanulása nem mérvadó más nyelvek esetén. Főleg, hogy a magyar nem Indo-európai nyelv és nem is germán nyelv.

Arról nem is beszélve, hogy a magyaroknak ELVILEG a nyugati nyelvek általánosan nehezek. Persze eltér egyes nyelvek nehézsége, tehát egyik lehet nehezebb mint a másik. De kijelenthető, hogy az angol nem mérvadó más nyelvek nehézségéhez. :)



A kérdezőnek:

A német még nagyobb rémálom, mint az angol. Főleg a helyesírás, igék és a szórend. A német köztudottan a legkötöttebb szórendű nyelv Európában. Szóval ennyiből lehet nehezebb lesz az angoltól. De legalább a németek valamennyire fonetikusan írnak, míg angolul azt írják 'zongora' de azt mondják 'kefe' (Idézet a Katona dolog kabaré előadásból), addig a német ha Führer-t ír Führer-t is mond. [Bocsánat, nem tudok túl sok szót németül, csak nyelvészetileg ismerem.]

2021. okt. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#5

"#4: Jó csak ha eddig nem ment az a nyelv, ami a szakmám alapja (informatika), akkor felvetődik a kérdés, hogy:


* valójában hülye vagyok?


* ha igen, akkor milyen szakterületen tudok érvényesülni 2021-ben, amikor már szinte mindenhol követelik a nyelvet


* egy olyan országban mekkora hendikep a német NEMTUDÁSA, ami tele van német céggel és lassan a német fontosabb lesz, mint az angol, főleg, hogy a BREXIT miatt gyakorlatilag KO lett angol nyelvterületre utazni (és én ugye írtam, hogy hosszú távon valahol külföldön szeretnék élni és nyilván az angol/német kettősön kívül nem a franciába/olaszba/hollandba fogok belefogni, ha még az előbbi kettő sem megy)"


Igaz nem a #4-es vagyok, de azért leírom amit erről gondolok.

1: Nem vagy hülye, csak egyszerűen lehet nem vagy elég fogékony a germán nyelvekre. Vagy csak úgy simán az angolra. De ez nem szégyen, lehet más nyelvek még jobban is fognak menni, sose tudhatod melyik nyelv fog jól menni és melyik nem.

Mint már a 7-es válaszban kifejtettem, az angolul tanulás nehézsége nem mérvadó más nyelvek esetén. De ha már így állsz hozzá más nyelvekhez is, hogy "áh az angol se ment, akkor ez miért is menne?" szinte biztos, hogy nem is fog menni más nyelvek tanulása se. Főleg ha már az elején feladod azzal, hogy "úgy se fog menni". :)

2021. okt. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A német nem annyira nehéz nyelv, nem tudom, miért lenne nehéz a helyesírása. Van pár szabály, de egyébként úgy kell írni, ahogyan ejtjük. Rengeteg anyag van hozzá a neten, de sok az angol segítségével. Így azt ajánlom, hogy tanuld még kicsit az angolt, és utána jöhet a német is.
2021. okt. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A német nem annyira nehéz nyelv, nem tudom, miért lenne nehéz a helyesírása. Van pár szabály, de egyébként úgy kell írni, ahogyan ejtjük. Rengeteg anyag van hozzá a neten, de sok az angol segítségével. Így azt ajánlom, hogy tanuld még kicsit az angolt, és utána jöhet a német is."

Csak emlékezni is kell azokra a szavakra. És azért a német szavak olyanok minta lefejelted volna a klaviatúrát.

2021. okt. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!