Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha olyan nyelvből készülsz...

Ha olyan nyelvből készülsz nyelvvizsgára amiből nem elérhető az 1000 kérdés 1000 válasz, akkor hogyan bővíted a szókincsed?

Figyelt kérdés

Tematikusan.


Eddig erre gondoltam: híroldalak cikkei témák szerint gyűjtve. Szókincs kiszótárazva, összegyűjtve magamnak Excel-ben az egyszerűbb tanuláshoz.


Más javaslat esetleg?


Szint: felsőfok



2021. okt. 27. 22:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Melyik nyelvről lenne szó? Mert azokból, amiket betageltél mindből van 1000 kérdés 1000 válasz.
2021. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Benne van a kérdésben, hogy olyan nyelvről amelyikből nincsen.

Csak azért taggeltem be ezeket, hogy a nyelvtanulók ide találjanak.

2021. okt. 27. 23:00
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

De így csak azok találnak ide, akik az 1000 kérdéses módszerrel készültek fel, ők meg milyen tanácsot adjanak?

Egyszerűbb lenne, ha elárulnád, hogy melyik nyelv, mert lehet, hogy valaki akár kapásból mutat ilyen tematikus oldalakat, hogy ne a nulláról kelljen kezdened.

2021. okt. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a wikipédia jó lehet.
2021. okt. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Bemegyek a könyvtárba/könyvesboltba/internet sötét bugyraiba, és keresek valami hasonló könyvet.
2021. okt. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Könnyített olvasmányok könyvben, könnyített nyelvezetű cikkek online.


Kérdéseket te magad is fel lehetsz. Így gondolkodva tanulsz, gondolkodva memórizálva.

2021. okt. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"Könnyített olvasmányok könyvben, könnyített nyelvezetű cikkek online."

Felsőfokról van szó, ahhoz már nem kellenek könnyített nyelvezetű szövegek, sőt, kimondottan autentikusak kellenek.

2021. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én most tettem le a középfokú angolt, és nem vettem meg az említett könyvet. Van még ezer más lehetőség, más olvasmányok, más segédletek, miért pont azt az egy könyvet kéne mindenképp használni? Én magamtól tettem fel kérdéseket, de ha már csak beírod a keresőbe az adott nyelven vagy angolul, hogy szóbeli nyelvvizsga kérdések, akkor is kiad ezer meg ezer oldalt.
2021. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"miért pont azt az egy könyvet kéne mindenképp használni?"

Szókincsbővítéshez használná, és arra igenis jó lehetne, ha az adott nyelven is létezne.

Egyébként nyilván anélkül is le lehet tenni a nyelvvizsgát, senki se beszélt arról, hogy "mindenképp", de attól még hasznos könyv, az tény.

2021. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Amikor anno angolból csináltam a felsőfokút nagyon nagy hasznát vettem.



A jelenlegi nyelvemből viszont nem létezik sajnos, és azóta meg a könyvet kidobtam és külföldön élek, így itt megvenni se lehet.

2021. okt. 28. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!