Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megszeretnék tanulni...

Ha megszeretnék tanulni Japánul beszélni, akkor mivel érdemes kezdenem?

Figyelt kérdés

Évek óta hallgatok japánt és egyenlőre csak pár szót tudtam elsajátítani. Viszont mostmár komolyabban szeretnék vele foglalkozni. Hogy kezdjem el és miként folytassam?


Ha valaki már megtanulta a japán nyelvet, hogy kezdte el ő? Szívesen fogadnám a tanácsokat.


Előre is köszi a válaszokat!



2021. okt. 28. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Menj el egy tanárhoz, az a legjobb.
2021. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

meg szeretnék tanulni...

3 szóban írjuk!


japánul, kisbetű, csak az országnév nagybetű.


ezt a kérdést nem először írod ki, és már múltkor is nagybetűvel írtad, h. "Japánul" akarsz tanulni.


először magyarul kéne helyesen tudnod...

2021. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es hobbiból gondoltam szóval nem nagyon költenék rá külön.😕


2-es

Elösször is... Igaz, hogy nem jó a helyesírásom! (Hozzátenném, hogy nem figyelmesen írtam ki a kérdést).


Viszont most elösször tettem fel egy ilyen kérdést és ez nagy szemétség, hogy így letamatsz amikor egyáltalán nem rossz dolgot kérdeztem!

2021. okt. 28. 11:54
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

#3

Hobbiból ne akarj ázsiai nyelvet tanulni. Azok nem hobbi nyelvek. Az európaiak inkább, például a spanyol. Mert az ázsiai nyelveknél ha hobbiból tanulsz akkor szinte azonnal feladod az első nehézségnél (ami azért biztos lesz pár).



De egyébként először a két szótag táblázattal kezdj. Először a Hiragana majd a katakana. Aztán nyelvtant és szavakat egyszerre, mert külön nincs értelme. :) A kanjikat (kínai eredetű jelek) pedig úgy is tanulni fogod a szavakhoz, mivel ez lényegében szókincs, inkább mint abc.


De végső soron tényleg óva intelek a japánul tanulástól ha csak hobbiból akarod és nincs vele semmi komoly életcélod. (Ugyan ez vonatkozik az indiaira, kínaira, koreaira, vietnámira, oroszra és még sorolhatnám miket beszélnek Ázsiában.)


De tudom most én leszek a rossz, bunkó aki betámadott téged. Már előre várom a 0%-os értékelést. :)

2021. okt. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Xddd nem 3-as! Kifejezetten köszönöm a válaszodat!


Tudom, hogy nagyon nehéz! De nekem egy álmom az, hogy tudjak japánul beszélni.

2021. okt. 28. 12:42
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

#5

Attól még nem igen ajánlom, hogy hobbiból állj neki. :)

Ahhoz egy sima hobbinál erősebb motiváció kell, hogy végig is tudd csinálni. ;)



És inkább nem hozok fel személyes példát a tanulásáról, mert az nem lenne túl reális ebbe a kontextusba.


De nem kevés szinonima van a nyelvben, meg jó pár írásjel (mind kana, mind kanji) hasonlítanak egymásra, így nehézséget is okozhatnak [ Például: 口、ロ (az első jel a "száj/nyílás/bejárat" jele, míg a második egy Ro szótag. ソ、シ、ツ、ノ、ン、ジ、ヅ és ez a kis lista is komoly zavarokat okoz sok embernek.]. És ezek csak azok amikkel egy kezdő összefut a legelején. De majd lesz pitch-accent is, ami a japán hangsúlyozási rendszer.

2021. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi, de az először egy sz, a meg szeretnék tanulni meg azért három szó, mert nem a megszeretnék tartozik össze, hanem a megtanulni. És ha az igekötő és az ige között egy harmadik szó is van, akkor különírjuk őket. Inkább olvass sokat, de ne japánul, hanem magyarul.
2021. okt. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha hobbiból akarsz tanulni, akkor Duolingóz. Elég sok hülyeség is van benne, de az alapok megtanulásához hasznos lehet. És játékos.


Szerintem a hobbiként tanulni dolgot nem úgy értette, hogy megtanulok egy nyelvet csak úgy, mintha megtanulnék ping-pongozni. Gondolom, használni is szeretnéd valamire. Ezzel szerintem nincs baj. Viszont a többieknek igaza van: ha nincs benned elég ambíció, akkor neki se fogj, mert csak az idődet pocsékolod.

2021. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

#8

Én a helyedben a Duolingo-t nem ajánlanám. Főleg nem japánhoz. :'D

Volt már hozzá szerencsém és már kapásból a szótag jelek oktatásában hibák vannak. És feltételez némi előzetes háttértudást szókincsben. Tehát az max gyakorlásnak jó, hogy ne felejtse el a jeleket ha olyan a memóriája, sőt még annak is csak komoly óvatossággal...


Gondolom a hobbit úgy értette a kérdező, hogy szabadidőben elütni vele az időt. És ezzel a hozzáállással még a kezdő N5 szintet se biztos, hogy elérné. Komoly célok nélkül nem éri meg hozzákezdeni csak időtöltés miatt. Arra inkább a spanyolt ajánlanám neki. :)

2021. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a japán nyelv tanulásához először a hiragana és katakana táblázatot ajánlanám.(mindkettő 46-46 karaktert tartalmaz)Ezután érdemes az alapoknál elkezdeni:köszönés,számok,személyes névmások,színek,naptár stb.A Wikipédia japán nyelv szócikke és 101pod japanese YouTube oldal rengeteg nyelvi segítséget nyújt ez esetben.Nem kell aggódni,ha a nyelvtan elsőre bonyolultnak tűnik,vagy a kanji-k összetett rendszere (pl.a hét napjainál) komoly fejtörést okoz,mert az a rendszeres gyakorlás által jobban fog memorizálódni.Én pl. gyakran hallgatok japán popzenét is,ami szintén segíti a szövegértést.
2021. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!