Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz B2 és C1 szint miben...

Az olasz B2 és C1 szint miben különbözik a szókincset leszámítva?

Figyelt kérdés

Nyelvtanból pl mit szükséges tudni egy C1-es nyelvvizsgához? Van valami plusz dolog a B2-höz képest?

Vagy csak a szókincs nehezebb ezen a szinten?



2021. okt. 28. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik nyelvvizsgát akatod letenni? Azért kérdezem, mert pl. origóban nincs külön nyelvtani feladat, hanem a szóbelinél és a fogalmazàsnàl értékelik, míg a CILS-nél elég kemény a nyelvtani rész. Külön új nyelvtani részre, ami kimondottan felsőfok nem emlékszem, inkább az, hogy sokkal magabiztosabban kell használni őket és automatikusabban.
2021. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
CILS-t szeretnék csinálni, vagy ha az nagyon nem megy, akkor BME-t.
2021. okt. 28. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, megcsináltam a Cils-t. Amit én nehéznek találtam az az a rész mikor a mondatokat át kell alakítani és az, amikor neked kell beírni szavakat úgy, hogy nincs megadva semmi. Mind a kettő a nyelvi részhez tartozik. Amit észrevettem az az, hogy leginkàbb prepozíciókat hagynak ki vagy szóösszetételt, tehàt azokat jó tudni. Maga az a nyelvtani rész, amikor meg van adva az ige és neked megfelelő időbe és módba kell tenni nem annyira vészes.
2021. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És a tételeket valahol meg tudom nézni? Pl a CILS-hez? Vagy vannak egyáltalán? Szóval hogy nyelvtanból meg szókincsből kb mi a követelmény.
2021. okt. 29. 16:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincsnek tételek. Vagyis a vizsgàn megadnak 4 lehetőséget, hogy miről kell beszélni, tehàt abból vàlasztod ki melyij tetszik a legjobban. De előre neten nincsenek fent témakörök. Nyelvtanból mindent kell tudni. Én a hallgatàshoz a studio Italiabab vettem egy könyvet és azzal gyakoroltam. A kiegészítőshöz szerintem rengeteget kell olvasni autentikus szövegeket. (Pl. cikkeket.) Összességében nem egy könnyű vizsga, de nem lehetetlen.
2021. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még annyi jutott eszembe, csak elfelejtettem leírni, hogy a szóbelin a szituáció kb 3 perc és az egyik vizsgáztatóval beszélsz (az anyanyelvivel), a monológnàl pedig 2 percet kell és ők nem szólalhatnak meg. A vizsgát nem ők javítjàk, a szóbelit sem ők csak azért vannak ott, hogy legyen kivel beszélned. Mindent kint javítanak ki. Ha nem sikerül valamelyik rész azt ha jól tudom még 18 hónapig újra megpróbàlhatod, ha nem sikerül akkor minden elveszik.
2021. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy Sienában javítják. Az a baj, hogy feladatsorokat se nagyon talàltam a neten a gyakorláshoz. Te hogyan készültél fel rá?
2021. okt. 29. 19:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen olasz minort csinàltam és ilyen feladatokat kaptunk legtöbbször, mivel az egyetemi vizsga is ehhez hasonló volt. Tovàbbà talàltam egy oldalt régi vizsgafeladatokkal, megpróbàlom megkeresni és ha megtalálom elküldöm privátban ha az jó.
2021. okt. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt nagyon megköszönném, ment a zöld pipa.
2021. okt. 30. 09:59
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as nekem is el tudnád küldeni őket, ha megtaláltad?
2022. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!