Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A1-es szintről C1-es szintre...

A1-es szintről C1-es szintre másfél év alatt angolból eljutni lehetséges?

Figyelt kérdés

A jelenlegi szintem A1, az alapokkal tisztában vagyok.


A célom C1, és nagyjából másfél év alatt szeretnék erre a szintre eljutni, napi másfél óra tanulással, többet nem tudok vállalni.


A tanulásom elég jól szervezett, több féle anyagból is tanulok, fizetős anyagot is használok, és számításaim alapján ezzel a napi másfél órás tanulással másfél év alatt érek a tananyag végére.

Plusz egy önálló tanulásra tervezett kurzuskönyvet is használok, ez napi 30-40 percet tesz ki, és 1 év alatt bőven befejezem.


Tehát szerintetek reális a célkitűzésem?


Köszönöm.


2021. okt. 30. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanár segítségével talán, egyedül nem hinném, hogy túlzottan reális lenne.
2021. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem reális ez a cél. Elméletileg logikusan hangzik, hogy X idő alatt a tananyag végére lehet érni, de a gyakorlatban ez nem egy lineáris folyamat. A2-B2 között hatalmas ugrás van, amit egyedül nem tudom mennyire jól lehet feldolgozni, ha hozzáveszed, hogy az ember nem mindig ért meg mindent elsőre, pláne egyedül, és nem lehet csak előre és előre haladni ismétlés nélkül. Kitől fogsz közben visszajelzést kapni hogy ne helytelen dolgokat gyakorolj be, hogyan fogod az aktív készségeket (beszéd, írás) gyakorolni önállóan? B2+ szint felett már bátran lehet egyedül is haladni, de míg az ember odajut, nem olyan egyszerű.
2021. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kapaszkodós tempó lenne ez, a végén a fejeden egyensúlyozott tudásnak látszó tömeggel, mely bármelyik vizsgáztató ártatlan kérdésére leomolhat.

Arról nem is beszélve, hogy a napi másfél óra legfeljebb három napig teljesül. Indok mindig lesz, hogy csak aznap miért ne tanuljál. Brigádbuli, influenza, húsvét, szilveszter, partner féltékenysége, havernál betonozás, ma lazítok...

2021. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A másfél órát eddig jól tudom tartani, 1 hónapja már tanulom, ez bőven belefér az időmbe. Még ha van valami más elfoglaltság, akkor is belefér ez a másfél óra könnyedén.


Tehát akkor mi a reális? 2 év? 3 év? 4 év?


Karikó Katalin hogy tanult meg 3 hónap alatt angolul?

2021. okt. 30. 21:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom Karikó Katalin mennyi idő alatt tanult meg angolul, de ő kint is dolgozott Amerikában, anyanyelvi környezetben. Ez össze sem hasonlítható azzal, ha az össz impulzus ami ér a nyelvből az csupán napi másfél óra önálló tanulás. Ég és föld.


Az a reális, ha van valaki, aki legalább az elején fogja a kezed, és megakadályozza, hogy egy életre rosszul rögzüljenek dolgok a fejedben. 2-3-4 év alatt, attól függően hogy haladsz (szuper, hogy egy hónapja napi másfél órában tolod, tényleg, de hidd el a nyelvtanulás sok tényezős dolog, nem fogsz tudni végig 100%-on pörögni) szép eredményt lehet elérni.

2021. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem tudom végig tartani ezt a tempót, biztos lesznek kisebb szünetek.


Karikó Katalin azt mondta egy interjúban, hogy nyári szünet alatt tanulta még meg, de egész nap csak azzal foglalkozott, mással nem.

2021. okt. 30. 21:44
 7/13 anonim ***** válasza:
De nem is értem, hogy jön ő most ide. Egyrészt, ha 3 hónapon keresztül minden nap egész nap angolozott, az máris egy nagyságrenddel több, mint napi másfél óra. Másrészt, valószínűleg ennyi tanulás neki is épp arra volt elég, hogy elkommunikáljon a hétköznapokon és a laborban, nehogy azt hidd, hogy valami csodamódszert talált ki.
2021. okt. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Karikó már akkor egy tudós volt. Te is végeztél már (sikerrel) egy egyetemet, és tornáztattad az agyadat azóta is minden nap?
2021. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6000 szot kell megtanulj c1 hez elerhetö de nem lesz tartos
2021. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8

Nem volt tudós akkor még. Ha jól emlékszem az interjúra, csak akkor ment egyetemre.

2021. okt. 30. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!