Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A2-B1 szintről el lehet jutni...

A2-B1 szintről el lehet jutni másfél év alatt C1-es szintre úgy, hogy mindennap foglalkozok a nyelvvel 1-2 órát?

Figyelt kérdés

2019. dec. 24. 14:17
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
97%

Ha az a kérdésed, hogy meg-e tudod csinálni a C1-es nyelvvizsgát, akkor a válaszom igen. Be lehet gyakorolni annyira a vizsgát. Az már természetesen más téma, hogy a C1 valójában milyen átfogó tudást fog takarni. :)


Próbáld ki! Veszteni sehogy sem tudsz vele, mert mindenképpen fejlődni fogsz!

2019. dec. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem a nyelvvizsgára gondoltam, hanem hogy úgy alapvetően el tudok-e jutni másfél év alatt C1-es szintre.

Ugyanis németből emelt érettségit szeretnék majd tenni, és az már közelebb áll a C1-hez, mint a B2-höz, szóval, nem ártana eljutna C1-es szintig odáig.

2019. dec. 24. 14:39
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy hosszadalmas folyamat, szerintem nem lehet időben lemérni, meg aztán pontosan behatárolni sem, hogy mikor vagy C1 szinten. Viszont mintahogy az első is írta, nyelvvizsgára fel lehet készülni ennyi idő alatt és persze az emelt érettségire is.

Ahhoz kell hozzászokni leginkább, hogy mindig fogsz újdonságot hallani, olvasni, így ha nem ismersz egy szót vagy kifejezést, akkor tudj továbblépni, vagy ki tudd találni a szövegkörnyezetből.

A folyékony, viszonylag választékos beszédnek már B2-es szinten kellene folynia. A C1, az inkább már az irodalomé, ahol már kb. minden szóra ismersz több szinonímát, illetve ismered a jelentésük közti árnyalatnyi különbséget.

2019. dec. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
16%
Mi a "foglalkozok" tartalma? Ostoba sorozatok nézése? Akkor nem.
2019. dec. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Fordítok, feladatokat oldok meg, olvasok...


Egyébként meg mi bajod a sorozatok nézésével?

2019. dec. 24. 23:32
 6/22 anonim ***** válasza:
12%

Ha már így teszed fel a kérdést, semmi. :D De ha úgy tennéd fel, hogy mi a bajom a sorozatok nézésével angol foglalkozás címén, akkor a válasz más.

Először is, általában, az írott dolgok sokkal gazdagabbak, hiszen a képen ott az információ látvány gyanánt. Illusztrációnak itt van egy forgatókönyv helyszínleírása:

The snow is still falling. It covers the ground. It covers the acres of parked cars. It swirls and tosses and blows. As the five friends come bursting out of a side exit they all stop dead in their tracks.

És ami szöveg neked elhangzik:

B*ssza meg, esik a hó!

A hatás kedvéért magyarítva.

Szóval szerintem ez egyszerűen nagyon primitív, mire tanított? Snow? :D


A másik probléma az az, hogy látod, hogy filtert lógat bele, kiönti poharakba, tálcára teszi, beviszi a szobába, és azt mondja: have a cup of tea. És erre te azt hiszed, érted, hogy mit mond, miközben öt perce tudod, hogy teát fog kínálni.


Persze, kiegészítésképpen kell hanganyagot hallgatni, akár agyrágógumiként, lazítani, de ha művelődni akarsz, akkor például végtelen sok témából (30 évre visszamenőleg hetente!) választhatsz itt:

[link]


De ha egy raktárban akarsz pakolni Angliában, akkor persze ezek nem kellenek, volt itt egy srác, aki onnan jött vissza, és kicsit felfújta magát it a gyakorin, hihetetlen változatossággal tudott káromkodni. :D Csak az nem a C1.


Nos, önkritikát kell gyakorolnom, mert én a választ (csak) a C1 figyelembevételével írtam, de ha még a B1 környékén vagy, akkor még a fele nem érvényes. Akkor még az egyszerű nyelvezetű dolgok is hasznosak.

2019. dec. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet. Sorozatok, filmek nézésével is sokat tanulhatsz. Például ha nem tudod, hogy az "I will hit you" mit jelent, egy filmes jelenetből erre rájöhetsz, amint az egyik szereplő meg akarja ütni a másikat, és közben elhangzik ez a szájából.

Illetve a kiejtést is gyakorolhatod vele, no meg a hallott szöveg értését.

Arról nem is beszélve, hogy ha figyeled a számodra új szavakat, akkor még a szókincsed is bővülhet. De tulajdonképpen ezt írtam le az első bekezdésben.


És a filmekben, sorozatokban sokszor előfordulnak tartalmas párbeszédek, amelyek szintén hasznosak lehetnek.

2019. dec. 25. 11:47
 8/22 anonim ***** válasza:
14%
Akkor jó. :)
2019. dec. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért kellett Strogoffot leertekelni, szerintem igaza van
2019. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%
Hát, minek tagadjam, fennakadt egy pillanatra rajta a szemöldököm, de aztán rájöttem, egyszerűen nem olvasta el az utolsó bekezdésemet. Amit én írtam, az a B2 fölé szintről a C1 szintre jutáshoz jó, amit ő írt, az I will hit you, az meg ahol ő van, az A2-B1-nél hasznos.
2019. dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!