Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a menete a következő...

Mi a menete a következő tervem eléréséhez ha egy egyszakos angol tanári szakra akarok felvételizni a Nyiregyházi Egyetemre a következők fényében?

Figyelt kérdés
41 éves vagyok tehát 23 éve érettségiztem éshát nem túl jó eredménnyel kb 3.5 volt az átlagom tehát pontokkal esélyem sincs gondolom bejutni de lehet, hogy már nem is lehet ennyi idő távlatában,szóval hogy tudnám megállapítani mennyi lenne most a pontom mert valaki szerint kellene előtte emelt szintű érettségit tennem ,hogy meglegyenek a pontjaim ,ha igen ,jarhato út-e ha pont angolból tenném az emelt szintű érettségit, jelentkeztem ugyanis egy ingyenes nyelvtanfolyamra ,hogy felfrissítsem a tudásomat angolból hátha hasznát veszem ha emelt szintű angol érettségire lenne szükségem mert 23 év óta sokat felejtettem bár akkor 5-re érettségiztem további érettségi jegyeim a következők ha valaki pontot tud számítani ezekből ( irodalom 4.földrajz 3. matek és töri 2 -es,tehát elég gyengusz) de ha emelt szintűt megírnám pl 5-re valaki azt mondta ,hogy az muszáj mert csak akkor lenne eselyem bekerűlni egy egyszakos angolra feltéve, hogy van-e egyáltalán egy szakos lehetőség,ja és levelezőn vagy estin tehát nappali nem jöhet nálam szóba ha ez számít bár nem hiszem ja és még annyi ,hogy ugye az első diploma ingyenes-e mert azt hallottam ,hogy állami intézményekbe ingyenes az első diploma tehát csak járulékos költségek terhelnének kb ennyi az irjon már aki biztosra tudja a választ!

2021. nov. 1. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos már a 0. lépésben buktad a történetet. Nincs olyan, hogy egyszakos angol tanári képzés, egy pár éve már csak kétszakos tanári képzés van. Illetve van rövidciklusú tanári MESTERképzésre lehetőség, ahhoz viszont kellene egy diploma. Szóval ha tanár akarsz lenni, akkor egy másik szakot is kell választanod, amit már a jelentkezésnél megadsz (úgy jelölöd meg a szakot, például osztatlan tanári angol-biológia).


Emelt szintű érettségit kell tenned a jelentkezéshez, ez is újítás. Természetesen tehetsz angolból emeltet. Ha az emelt érettségi legalább 45%-os, akkor 50 többletpontot kapsz. Összesen 100 többletpont szerezhető egyéb jogcímeken (400 pont pedig a tanulmányi eredményekből, tehát a plafon 500 pont), például ha lenne nyelvvizsgád, akkor arra is járna a pont, viszont ha angolból lenne és abból is emelteznél, akkor csak az egyik után járna a többletpont. Illetve tervben volt, hogy behozzák azt is, hogy már a jelentkezésnél kell lennie legalább egy nyelvvizsgának (ami a 45%-os angol emelttel kiváltható), szóval legrosszabb esetben azt is be kellene szerezned (nem tudni, hogy mikor hozzák be; a COVID és a társadalmi nyomás hatására ez elmaradt).


A régi rendszerben szerzett érettségi eredményekre is számítható pont, természetesen. A felvi.hu pontkalkulátora a legmegbízhatóbb, oda bepakolod az adatokat, megadod a szakot, és kiadja a pontot. A három opció közül (hagyományos/közép/emelt) neked jelen pillanatban a hagyományost kell benyomnod mindegyik tárgyhoz. Előfordulhat, hogy 0-t fog kiadni, mivel emelted nincs, ekkor viszont az angol érettségit javítsd át emeltre, akkor már biztosan fog pontot kiadni. Illetve akkor is 0-t fog kiírni, hogyha nem éred el az államilag meghatározott minimum ponthatárt, ami 280 pont (ez alatt nem is jelentkezhetsz az adott szakra).


Nem ingyenes az első diploma, nem is tudom, hogy ezt a hülyeséget hol hallottad. Olyan van, hogy államilag támogatott képzés, ami annyit tesz, hogy ha arra bejutsz, akkor nem kell fizetned a félévenkénti tandíjat, mert azt az állam átvállalja helyetted, cserébe a képzésben töltött idő kétszeresét itthon le kell dolgoznod (tehát ha 6 év alatt szerzel diplomát, akkor 12 évet kell ledolgoznod itthon). Azt is megadják a hallgatói szerződésben, hogy ezt bizonyos időn belül kell megtenned, ha jól emlékszem, ez 20 év, de ennek utána kellene nézni. Ha visszaemlékszel, ez volt a pár éve nagy port kavart röghözkötés, emiatt tüntettek sokan.

Azonban ez sem tart a végtelenségig; a képzési idő másfélszeresének költségét hajlandó az állam átvállalni, ha addig nem sikerül diplomát szerezned, akkor automatikusan átkerülsz fizetősre, így a befejezést saját zsebből kell állnod.

A legjobb tudomásom szerint államilag támogatott képzés csak nappali rendszerben elérhető, szóval estin/levelezőn nem. Persze előfordulhatnak olyan szakok, ahol ez nem így van, de nagy általánosságban a levelező csak önköltséges formában érhető el.


A végére építő jellegű kritikát szánok, ne vedd sértésnek; egyrészt 41 évesen már eléggé elkéstél a tanári szakkal, legjobb esetben is 47 éves leszel, mire diplomához jutsz, erre a korra nem a legideálisabb a tanári pálya elkezdése. Másrészt a tanáremberektől a minimum elvárás, hogy jó helyesírási és fogalmazási készséggel rendelkezzenek, a fenti szövegből sajnos nekem nem ez jött le. Harmadrészt, egy 41 éves embertől az is várható lenne, hogy az alapvető információkat magától össze tudja szedni. Persze ezektől függetlenül akár még taníthatnád jól is az angol nyelvet, a kettő nem zárja ki egymást, csak ez a kettősség bizalmatlanságra adhat okot. Mindenesetre az ambíció dicséretes.

2021. nov. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Már ne is haragudj,de ilyen fogalmazással és helyesírással ne menj tanárnak.
2021. nov. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1. Levelezőn is van támogatott képzés nem is kevés.
2021. nov. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

A tanárképzés alapból 2 szakos, jövő évtől 10 féléves. Van olyan egyetem, ahol levelező formában is indítottak képzéseket.

Én a kérdező életkorában már nem tartom reálisnak, hogy tanár legyen. Nem kellene az időt erre fecsérelni. Arra viszont van esély, hogy jól megtanuljon angolul.

2021. nov. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
12 sor egy mondat..Minden előző hozzászólását szívleld meg..
2021. nov. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Elnézést: 13..
2021. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Egy szakos tanár is lehet az ember, de csak úgy, ha jelen esetben elvégzi az anglisztika BA-t, az anglisztika MA-t és azt követően (vagy az MA második évében már el lehet kezdeni) egy két féléves tanári mestert. Úgyhogy még erre van lehetőség, ha az ember csak egy szakot akar.
2021. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az építő kritikákra nem voltam kíváncsi

, kb 2 perc alatt körmöltem a szöveget világ életemben 5-ös voltam helyesírásból nincs szükségem kritikára tisztában vagyok a képességeimmel de köszönöm!!

2021. nov. 2. 08:57
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Az építő kritikára pedig figyelned kellene. Tanárként /egyik szakom angol/ azt mondom, hogy nincs reális esélyed arra, hogy tanár legyél.
2021. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Atya úr isten. Legalább ennyit adj már magadra, ha tanár szeretnél lenni, hogy az írásjeleket kiteszed a megfelelő helyükre.

Igen, itt a GyK-n a kutya nem tudja, hogy ki vagy, de basszus.. Két perc helyett leírhattad volna öt perc alatt is, és akkor legalább élmény lett volna elolvasni a kérdésed.

Abba gondolj bele, hogy tanítani szeretnél. Ne a kifogásokat írd, hogy így meg úgy körmölted le, és te mindig jeles voltál helyesírásból, ha egyszerűen nem tudod alátámasztani ezt az állításod.

Kritikára pedig lehet, hogy nincs szükséged, de úgy is meg fogod kapni, akár akarod, akár nem. Ez (is) a GyK szépsége.

2021. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!