Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik C1 német nyelvvizsga...

Melyik C1 német nyelvvizsga könnyebb? Goethe vagy TELC?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 11:12
A kérdező szavazást indított:
Goethe
TELC
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

TELC C1-em van, semmi se volt. Picit dumálgattunk és ennyi, 86% lett (igaz, angol, de ez majdnem mindegy). Szó szerint semmi extra nem kellett, mint akármikor egy haverral, beszélgettünk arról, mit csinálunk, amikor unatkozunk, mi a foglalkozásom és miért pont azt választottam, milyen kihívások vannak benne, és a motorozásról volt még szó. Kb. ennyi volt, és csak nevetgéltünk, sztorizgattunk. Ezt tudom ajánlani, nem kellett rá kb. semennyit tanulni, egy erősebb középfokúval megoldható szóbeli vizsga.


A Goethe-t nem ismerem, de gondoltam, ha egyről van tapasztalatom, talán az is segít neked.

2021. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Goethe -nél erősebb hátértudás kell nem nyelvtani mert az nyilvan meg van kulturális tudás
2021. nov. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A Goethe nehezebb mint a TELC. Ha van egy intézmény, amelyik csak egy nyelvből vizsgáztat, sokkal komolyabban fogja venni, mint az akinék sok másból is lehet. Akik a tipikus egynyelves intézmények: Goethe, Cambridge, Cervantes...

Soknyelvesek: TELC, Euroexam, ECL...

Nem rosszak, ne érts félre, de kultúrálisan, témákban jobban ott vannak az előbbiek.

2022. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!