Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angolul?...

Hogyan tanuljak angolul? Problémás eset

Figyelt kérdés
Egy B2-es középfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni, április környékén. DE egyszerűen nem tudok megszólalni,sokszor a nyelvtan sem megy. Az órákon amikor az osztálytársaimnak tesz fel a tanár egy random kérdést ők rögtön tudnak improvizálni és válaszolni, legtöbbször hibátlanul. Engem, ha felhív akkor kell egy fél perc mire összerakok egy mondatot és az is hibás. A tanár alig hív fel és amikor kénytelen akkor leint. A szüleim szerint túl önközpuntú vagyok, izgulok, önsajnáló vagyok , azzal törődök mások mit szólnak hozzám és mindig másokat hibáztatok ahelyett hogy összekapnám magam. Ráadásul felvételi előtt is vagyok és ahhoz sem állok túl jól hozzá. Itthon csak a házik erejéig tanulok aztán annyi. Nem vagyok rossz tanuló, azokból gazdagodom amikre az órákon figyelek, nem azokból amit itthon tanulok meg. Nem tudok változtatni, nem tudom rávenni magam. Van akivel volt már ilyen és ő hogy oldotta meg? Nagyon sürgősen kellene segítség.

2021. nov. 4. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Elöször is nem írtad, mennyire megy a hallás utáni szövegértés, mert ez feltétlen kellene.

Másrészt sokat segít, ha filmeket nézel angolul feliratok nélkül, de nem erövel, tanulásként, hanem szórakozásból.

Szintén segít, ha angol nyelvü számokat hallgatsz úgy, hogy együtt mondod vele a szöveget (a legtöbbhöz megvan a neten a szöveg, azt tudod olvasni közben)

Tanulj meg angol szövegeket kivülröl, hangosan mondd fel magadnak többször is.

Emellett próbálj meg naponta legalább 15-20 percen keresztül hangosan - normális beszéd hangerövel - valami angol szöveget felolvasni, mert akkor megszokod, hogy kimondod a szavakat.


Meg persze tanulni sem árt

2021. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem fog tetszeni a válaszom, de segítő szándékkal írom. Az, hogy az órán figyelsz nem elég, ahhoz, hogy jól menjen egy nyelv. Mellette sok önálló tanulás és a nyelvben való elmerülés kell. Nem kimondottan arra gondolok, hogy csak órákon keresztül magolj szavakat és nyelvtani feladatokat oldj meg. Persze az is kell, de nem csak ebből áll a nyelvtanulás. Nézz filmeket, sorozatokat, először angol felirattal majd anélkül is ha megy, olvass könyveket, cikkeket stb. Ezáltal a nyelvtani szerkezeteket is látod valódi használat által. Lehet a többiek azért tudnak hibátlanul megszólalni, mert nem csak az órán figyelnek.
2021. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

ha tényleg nem foglalkozol sulin kívül angollal, akkor a nyelvvizsga nem fog menni.

14 évesen napi szinten, folyékonyan beszéltem külföldi ismerőseimmel angolul, mégis kellett egy jó 4-5 hónap arra, hogy felkészüljek az írásbeli részére.


Minden nyelvvizsgának van egy beszélgetős része, ha az nem megy akkor nagy valószínűséggel nem engednek át + ha a nyelvtannal is van gindid akkor a fogalmazások sem fognak menni.

Magyarországon a legtöbb általánosban (úgy vettem le hogy most vagy 8.-as, igaz?) felettébb szar az idegennyelv oktatás, úgyhogy ha az órai munka nem megy akkor ne is próbálkozz még a nyelvvizsgával, szüleid is mérgesek lesznek hogy annyi pénzt kidobtak és te is csalódott leszel csak.


Na de most akkor a tippek :))

-nezz angolul +ANGOL FELIRATTAL filmeket, igy a kiejtest es a betuzest is tanulod.

-keress egy magantanart. tenyleg, o fog neked beszelni a nyelvizsgarol es feltetelezem hogy vegigbeszelitek az osszes szobeli tetelt.

-olvass angolul, ha barmire ra szeretnel keresni a neten akkor ezt angolul tedd meg

2021. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem azt az önsajnálatot gyorsan korrigált,mert ha továbbra is így állsz valamihez akkor persze,hogy nem fog menni.
2021. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!