Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez az angol mondatnak milyen...

Ez az angol mondatnak milyen a szerkezete?

Figyelt kérdés

"Rarely have I seen two people work together so effortlessly and with so little self-indulgence."


Na már most. Miért nem Rarely I have seen-nel kezd a mondat? Ez milyen szerkezet?



2021. nov. 7. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Inversion a neve, haladó cucc.

[link]

2021. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 De ezt nem nagyon használják a mindennapi élet során, igaz? Nagyon formálisnak tűnik.
2021. nov. 7. 14:03
 3/6 A kérdező kommentje:

A mondat egyébként mit jelent?


Ritkán láttam két embert ilyen simán együtt dolgozni, ilyen kevés önzéssel. ? ( Elnézést, de a self-indulgence-t nem tudom, hogy lehetne jobban lefordítani magyarra)

2021. nov. 7. 14:08
 4/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül formális maga az inversion, mert ez a mondat is viszonylag gyakori:

Boy, am I tired!

(A boy itt persze nem fiút jelent. Mint amikor a magyarban azt mondjuk, hogy "anyám...", annak sincs köze az anyukánkhoz.)

2021. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a Rarely have I... nem (csak) inversion, ez a baj az anyanyelvi amatőrökkel, hogy észre sem veszik, mert nekik természetes, ez fronting + inversion. Mondatkezdő helyzetbe hozott negatív (never, nor, neither), vagy félig negatív értelmű (barely, little, rarely, seldom, stb) határozószók után szokás az inverzió. És igen, ezek többnyire elég formálisak.

A so és a such is lehet ilyen szituban, de azért a

So do I. So can I...

Neither do I. Nor should she...

szerkezetek hétköznapiak.

És van, ami köznapi beszédben szintén szokásos:

Here's John.

Across the big yard were the small houses.



Más inverziók is léteznek, például az

as was her custom...

vagy a

'Well,' said Robert


A teljesség igénye nélkül.

2021. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most nézem, jól leminősítettem szegény Seonaid-t, aki saját bevallása szerint "have a Master's degree (MPhil) from Cambridge University in English and Linguistics and I've been teaching English to foreign students for many years" :D

Viszont, ha már megnéztem, ki ez, jut eszembe, vagy öt éve felhívtam figyelmét egy gépelési hibájára (nekem az a véleményem, hogy ha valaki a világ elé kiáll azzal mellénnyel, hogy ide figyeljetek, az ne üsse fordított sorrendben egy szó betűit). Természetesen azt írta, hogy hát ez csak apró hiba, de azért köszöni. :)

2021. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!