Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskola vagy magántanár?...

Nyelviskola vagy magántanár? Melyikkel tudsz jobban haladni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angol nyelvtanulás, kezdőként. Szerintetek melyik éri meg jobban, a nyelvtanfolyam vagy a magántanár? Munka mellett szeretnèm elkezdeni. Nektek mi a tapasztalatotok?

2021. nov. 8. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Magántanár.
2021. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
69%
Nylvtanfolyam szart sem ér. Csakis magántanár.
2021. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez tök egyéni, attól függ mire van szükséged és neked mi válik be jobban. Én például sokkal jobban szeretem és hatásosabbnak is érzem a nyelvtanfolyamokat, engem motiválnak a társak, egymástól is sok mindent lehet tanulni és akár a hangulat is jó. Nekem az a tapasztalatom, hogy az alapokat egy nyelvtanfolyamon is teljesen jól el lehet sajátítani. Magántanárhoz járni szerintem inkább csak akkor van értelme, ha pl. valami speciális tudásra van szükséged (pl. szaknyelv), csak egy valamire szeretnél fókuszálni és csak azt szeretnéd gyakorolni ( pl. csak beszélgetőtárs kell vagy éppen csak nyelvtani magyarázatokra van szükséged) stb.
2021. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
sajnos egyikre sincs pénzem, de csatlakoztam egy online tanulócsoporthoz, ingyenes.
2021. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Ki ajánl kezdőnek magántanárt? Inge-gatyája rámenne, mire eljutna A1-B1 szintre...
2021. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Én ajánlanám. Mert a csoportban semmi mást nem fog csinálni, mint kávézni, dumálni, fecserészni, meg pocsékolni az idejét. A magántanár drágább, de kevesebb is kell belőle, ha jót talál és intenzíven tudnak haladni. 3 nyelv után tapasztalatból mondom.
2021. nov. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem főleg kezdő szinten jó, hogy vannak körülötted mások is, egyrészt húzzátok egymást, másrészt látod, hogy másnak se megy azonnal. én gyakorlatilag mindig mindent feladok magántanárral, de ha van egy jó csoport, az húz magával, pedig amúgy elég lusta teremtés vagyok. meg egy magántanárnak inkább bevállalom, hogy nem csináltam házit, a csoport előtt ciki. inkább megcsinálom.
2021. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz,mindkettőhöz tudok pro és kontra érveket mondani, ezt neked kell eldöntened,hogy melyiket szeretnéd,vagy melyik számodra a legalkalmasabb. Ha nyelviskolát választod akkor az azért jó,mert tudsz a másik hibáiból tanulni,de neked is vannak/lesznek hiányosságaid a tanár meg nem tud ezen segíteni,mert egy csapaton belül ha mindenki érti, csak te nem akkor tök mindegy,hogy most amíg neked magyaráz a tanár akkor a többiek meg szétunják magukat.

A magántanár meg azért jó,mert míg a nyelviskolánál le vagy maradva,ezt a hiányosságot be tudjátok pótolni, szóval nagyobb hangsúlyban vagy te. És akkor csak a saját hibátból tudsz tanulni, ami végülis jó.

2021. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!