Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen idegen nyelvű verstanul...

Milyen idegen nyelvű verstanulás vált be?

Figyelt kérdés
Mihai Eminescu Luceafărul c. verséből kell megtanuljak 20 szakaszt, de mire jobban előrehaladnék, az elejét mindig elfelejtem.

2021. nov. 8. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezd meg egyenesen demeter szilárdot, biztosan tud segíteni, elvégre Romániából lődörgött ide, a magyar irodalmat pedig úgy ahogy van, a kukába akarja hajítani!


Bocsi kérdező, csak a mai napi hírek olvastán ez egy magas labda volt.

2021. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Semmi gond, megértem :D



Ez valószínűleg egy nagy tévhit, de hallottam olyant módszert is, hogy az adott verset sokat, még alvás közben is kell hallgatni és ezzel sokkal könnyebben fog menni a tanulása. Ebben az elméletben nem nagyon hiszek, de azért kíváncsi vagyok más véleményére is.

2021. nov. 8. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyire érted románul? Arra lennék kíváncsi, hogy maga a nyelv okoz-e problémát. Ha nem, akkor én elképzelném azt, ami le van írva. Ha látod magad előtt a történetet talán könnyebb emlékezni. Az értés nélküli magolásnak én nem vagyok a híve. Szerintem az alvás az pihenésre való és nem tanulásra.
2021. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lefordítottam a verset, így értem, hogy miről szól, csak a terjedelme miatt nem nagyon marad meg, de ezt a képekben gondolkodás technikát megpróbálom alkalmazni.
2021. nov. 8. 22:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az Ómagyar Mária siralom tűnt külföldinek, amikor be kellett magolnunk. Számomra a hangsúlyozás segített, meg igazából a többi versnél is, úgy mondtam, mintha egy színész lennék.
2021. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok, megtaláltam magyarul a verset, talán segít.

[link]

2021. nov. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm szépen, jól fog jönni :D
2021. nov. 9. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Jézusom, a suliban még mindig verset kell magolni?

Oké hogy a 80-as években úgy volt, nekem is volt mindenféle hülye oláh vers és a végén mindig bőgtem, de azt hittem, hogy azóta fejlődött az oktatás.

2021. nov. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Sajnos még mindig nyaggatnak ezekkel, annak ellenére, hogy reál szakon tanulok. :/
2021. nov. 9. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!