Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó angol nyelvtudással hogy...

Jó angol nyelvtudással hogy lehet pénzt keresni, ha tanítani semmiképp sem szeretnék?

Figyelt kérdés

A legtöbb munkához, ahova nyelvtudás kell, elvárnak valami plusz képzettséget is. Az meg nekem nincs, még 18 éves vagyok.

Van valahol, ahol esetleg angol szövegek magyarra fordítására keresnek embereket?

Tolmács sem hiszem, hogy szeretnék lenni.

Valami tanfolyam, amit érdemes lehet elvégezni?

C1 nyelvvizsgám az már van.


Persze majd mást szeretnék az életben, csak egyelőre ez az egyetlen dolog, amiben jó vagyok, nincs semmilyen szakmám, és ez az, amit tudnék is hasznosítani.



2021. nov. 9. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ügyfélszolgálatokra szoktak keresni angolul beszélő ügyintézőket. Portás állásokból is van bőven, ahol feltétel az angol nyelvtudás.
2021. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Most azonnal akarsz elhelyezkedni átmeneti jelleggel, mert utána majd anglisztikára fogsz felvételizni? Magántanítás?

Igen, jól látod, egyre többen egyre jobban tudnak angolul, tehát egyre inkább kell mellé még valami végzettség, egyre kevésbé van szükség olyan emberre, aki csak annyit tud, hogy lefordít valami szöveget, úgyhogy muszáj lenne továbbtanulnod akár a felsőoktatásban (hogy pl. tanár legyél, vagy tolmács, vagy akármi más), akár OKJ-n, hogy legyen valami, amire használni is tudod azon túl, hogy a saját szórakoztatásodra angolul olvasgatsz, meg hasonlók...

2021. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
C1-es nyelvtudas minden csak nem kiemelkedő. Ezzel nem mész sokra. Tölts el 2 évet anyanyelvi környezetben, tanulj ott, és akkor majd el is érsz valamit. Az otthoni nyelvvizsgák rohadtul hasztalanok, nem tudásalapúak. Sokan jöttek ki c1 nyelvvizsgával és csak lestek mert nem bírtak szót érteni a helyiekkel
2021. nov. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az otthoni nyelvvizsgák rohadtul hasztalanok"

Attól függ, hogy mire akarja használni. Vannak dolgok, amikre nagyon is jók, pl. magyarországi továbbtanuláshoz.

Egyébként nem mintha mondta volna, hogy "itthoni" nyelvvizsgát tett, de a C1 egész Európában ugyanazt jelenti, tehát ha másik országban tenne C1-es vizsgát, az is csak ugyanazt jelentené.

2021. nov. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

IELTS nyelvvizsgát tettem és a C1 szinttel egyenértékűre sikerült.


Köszi a válaszokat!


Szóval, nem megyek vele semmire. Oké, akkor csinálok mást.

2021. nov. 13. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!