Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú (erősen...

Angol középfokú (erősen megkopott) nyelvtudásból hogyan tudok 2-3 hónap alatt olyan folyékony nyelvtudást elérni, amivel már labdába rúghatok egy munkahelyen? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos ingyenes lehetőségeket kell, hogy keressek, mert nincs pénzem tanfolyamra, vagy tanárra. Sok munkahelyen az angolom miatt utasítanak vissza. A szóbeli rész kb. B1-es most.

Milyen weboldalakat ajánlanátok erre?

Ha mondjuk a pszichológia érdekel és szívesen olvasnék pl. John Gottman könyvet angolul, rendeljek valahonnan? Mert a könyvesboltokban nem látok túl sok angol nyelvű művet..

Köszönöm szépen előre is!



2021. szept. 6. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvassad ebookban, az azért elérhető.
2021. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Idegen nyelvű könyvesboltok olyan szinten tele vannak az angol (is) nyelvű szépirodalom legnagyobb remekeivel, hogy egy élet nem elég mindent elolvasni. Pont a pszichógiával szerintem ne B1 szinten kezdd, arra ráérsz később is.
2021. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A nyelvtudás leginkább kitartó és őszinte érdeklődés függvénye. Ha arra "gyúrsz", hogy gyorsan-gyorsan "labdába rúghass" egy munkahelyen, és olyan irreális elvárásaid vannak, hogy egy-két hónapon belül varázslatos csoda történjen, akkor már most elbuktad!


Folyékonyan azok szoktak megtanulni, akiket annyira érdekel, hogy elvárások nélkül, a puszta kívánságtól hajtva, mindent angolul akarnak kommunikálni, angol nyelvű barátaik meg levelezőtársaik vannak, angolul olvasnak minden nap, angolul néznek filmeket, hallgatnak zenét, stb. Közben eltelik 3-4 év úgy, hogy szinte észre se veszik, mennyit fejlődtek közben. Egyszer csak ráébrednek, hogy angolul gondolkozva, folyékonyan angolul kommunimálnak, de addigra ez már szinte természetes.


Még egyszer: Átlagos képességű embereknek még így is kell minimum 4 év(!) de mivel szeretnek nyelvet tanulni, ez a hobbijuk(!), ezért ezt nem érzik olyan soknak, mint az, aki csak mielőbb túl akar lenni a kínon meg nyűgön.


Tanuld meg SZERETNI a nyelvtanulást, és akkor pár év (nem hónap, év) múlva térjünk vissza a kérdésedre.

2021. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez a #3 hozzászólás ez egy igen jó hozzászólás. Jól összeszedte a kívánatos, sőt, szükséges hozzáállást, nem félve a tanulás fogalomtól, ide értve a rászánandó időigényt is.

Bár létezik itt az a csoda ellentábor, mely azt mondja, nekik elég pár sorozatot megnézni (akár a kikapcsolt tévé előtt ülve is) ahhoz, hogy megkülönböztethetetlen színműveket írjanak angolul Shakespeare modorában. :D

2021. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1,2. Ha valaki tud még a kérdésemre is válaszolni, kérem írjon. 3,4. Igazából leginkább weboldal címeket, hasznos ötleteket kértem, nem pedig ilyen jellegű "tanácsadást", de köszönöm ezt is. Már bocsánat, de egy megkopott középfokú nyelvtudásról (kb. erős B1-ről) elérni folyékony, azaz pl. egy erős középfokú szintre nem évek! A nulláról elérni oda, az persze évek, de én nem ott vagyok már.

Aki a kérdésemre is tud válaszolni, kérem, írjon. Köszönöm.

2021. szept. 6. 19:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Könyvet le tudsz tölteni, de az olvasás az passzív tudás, attól beszélni nem fogsz tudni.


Az aktív szokincset csak gyakorlással tudod kialakitani. Ilyenre jó mondjuk a Hellotalk, ami egy levelezős nyelvcseres applikacio vagy más hasonló app. Fontos, hogy írj, beszélj. Bármi, ahol neked kell osszetenni a mondatot magadtól.


Amúgy nem tudom hol élsz, de Pesten pl a hasznaltkonyves kis kocsikban szoktam venni az angol könyveket.

2021. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Márpedig a nulláról a "megkopott" B1-re eljutni kevesebb idő és befektetés, mint onnan egy erős, meggyőző középfokra. Nem véletlenül az érettségire felkészülés is négy év. Aki komolyan veszi magát, annak az első év után meglehet a "megkopott" B1. A feketeleves majd csak azután következik. Hidd csak el egy angoltanárnak.


Az idegen nyelvi könyvesbolt meg elég hasznos tanács volt, szerintem. De akkor tessék:

Keress (vagy te magad szervezz) angol nyelvű (vagy polyglot) társalkodó klubokat. Szerezz külföldi barátokat. Legyenek "nyelvfüggő" hobbyjaid (tehát nem pecázás, hanem pld filmek, társasjátékok, olvasás) amiket tudatosan angolul művelsz. Igyekezz mindig mindent intenzíven angolul, még gondolni is, hogy erre álljon át az agyad.

De így is évek, mire fokozatosan felszeded azt a szintet (tudatos hozzá szótárazás, nyelvtan tanulás stb mellett.)


(hármas voltam)

2021. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!