Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek? Fejlesszem az...

Mit tegyek? Fejlesszem az angolt és németet, vagy kezdjek egy új nyelvet?

Figyelt kérdés

Kilencedik osztályos vagyok, németet 8 éve ,angolt 1 hónapja tanulok suliban. Egyik nyelvből sem vagyok igazán jó,(pedig van nyelvérzékem) de a németre most eléggé ráfüggtem és kitűztem célul a fél éven belüli középfokú nyelvvizsgát. Viszont jött egy hirtelen ötlet, hogy kezdjek el egy harmadik nyelvet, amit az osztályból kevesen beszélnek, "tudnék vele kicsit flexelni" haha

Én svédre vagy hollandra gondoltam, mert ezek hasonlítanak a németre és angolra. Miközven tanulnám nyilván ugyanúgy haladék a némettel s angollal, csak nyilván lassabban.



2021. nov. 13. 23:00
 1/7 anonim válasza:
18%
Tanulj olaszul
2021. nov. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az angol nagyon alap. Ha csak egy hónapot tanultad, az semmi, nagyon kéne még.
2021. nov. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A holland konkrétan a német és angol keveréke is lehetne.

Ha az angol vagy még inkább a nemét nem megy akkor a svédet felejtsed el. Elvileg az még nehezebb is.


És honnan tudod, hogy van-e nyelvérzéked ha csak ezt a 2 nyelvet tanultad/tanulod eddig? Ráadásul iskolai közegben (az egyiket még csak nem is olyan sok ideje ami bármit is számítana).

2021. nov. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sved sokkal könnyebb mint a német, kb az angolllal van egy szinten, de a holland is.
2021. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A német után függjél rá az angolra is. A harmadik nyelvet most halaszd el, amíg angolból kezdő vagy. A svédet nem ismerem, de a holland bekavarna a még nagyon kezdeti angolba.

Más nyelvcsaládba tartozó nyelvet elkezdhetnél harmadiknak akár most is, azzal kevesebb lesz a gond.

2021. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3-mas, ahhoz képest hogy iskolában milyen szinten tanuljuk az angolt (kb sehogy) egy elég magas szinten vagyok,rengeteg szót meg tudok jegyezni. Angolból az 1 hónapos tanulásomhoz képest szerintem alap szinten már el tudok kommunikálni. 5-ös, mondanál példákat kérlek?
2021. nov. 14. 09:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szláv nyelvek közül ajánlanám az oroszt, újlatin nyelvek közöl a spanyolt.
2021. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!