Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Általánosságban két felsőfokú...

Általánosságban két felsőfokú vagy 3 középfokú nyelvtudás hasznosabb?

Figyelt kérdés

Jelenleg angol és spanyol középfokú nyelvvizsgám van (a spanyol valamivel erősebb).

Döntenem kell, hogy ezt a kettőt tanulom tovább vagy elkezdek egy harmadikat (orosz lenne valószínűleg).


2017. nov. 8. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
a középfokú nyelvtudás szinte semmit sem ér, tehát én egyértelműen fókuszálnék, talán csak egy nyelvre, amíg azzal nem vagy képes profi módon bánni bármilyen környezetben.
2017. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Két felsőfokú sokkal hasznosabb. A középfok az épp csak elbeszélgetek kategória, igazán hasznos munkához nem elég.
2017. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, direkt általánosságban kérdeztem először. Viszont ha kifejezetten a turizmusban szeretnék elhelyezkedni, akkor is ezt mondanátok?

Egy multinál, SSC-nél valóban “semmit nem ér” a középfok ahogy látom, de például egy szálloda recepción sem érnék többet 3 nyelvvel, amin “éppen hogy el tudok beszélgetni”?

2017. nov. 8. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Gyúrjál inkább C2-re
2017. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azzal a szándékkal kezdek bele egy nyelv tanulásába, hogy a lehető legjobban tudjam beszélni, a lehető legközelebb az anyanyelvi szinthez. Tehát inkább ezt a 2 nyelvet tökéletesítsd, amennyire csak lehet, a nyelvekről ugyanis nyugodtan elmondható, hogy a minőség a fontos, nem a mennyiség. Középfokú nyelvtudás önmagában kevés, max arra jó, hogy meg tudod értetni magad hétköznapi szituációkban.
2017. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!