Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ennek a módszernek mennyire...

Ennek a módszernek mennyire van értelme?

Figyelt kérdés
1 hónap alatt megtanulnám a német nyelv 1000 leghasználtabb szavát.
2021. dec. 7. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
És nyelvtan nelkül mire hasznalnád??
2021. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Semmi értelme, márcsak azért sem, mert így nem tudod megjegyezni ezeket, másrészt hiaßba tudsz akárhány szót, beszélni vagy szöveget megérteni nem fogsz tudni
2021. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
szerintem sincs sok értelme, de próbáld ki és has bejön, írd meg. annyi, hogy ha szavak helyett kifejezéseket tanulsz, már jobban jársz. a quizlet-en kereshetsz kész set-eket vagy csinálj magadnak, az még jobb.
2021. dec. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Kezdetnek jó. Én is így szoktam nyitni egy új nyelvvel, 5 nyelvet tanultam eddig és ebből 3-at használok folyékonyan. Nyilván ezekkel találkozol a leggyakrabban, ezért nyelvtan nélkül is javítja a szövegértést amúgy. De mellé kell tenni majd nyilván egy csomó más dolgot.
2021. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szavakat csak összefüggesekben/szövegkörnyezetben lehet megtanulni.
2021. dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, LEHET tanulni önállóan is. Nem tanácsos, de lehet.
2021. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem, mert hiaba tanulja meg "önalloan"(??) a szavakat, nem tudja hasznalni. A nyelvtanulas lenyege es celja, hogy tudj beszelni, es megertsd, amit mondanak. Sajnos Magyarorszagon nagyon rosszul beszelnek idegen nyelveket, ill. azt allitja sok magarol, hogy tud, de megszolalni megsem tud, erteni mag ugyszinten semmit nem ert.
2021. dec. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!