Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lenne -e ennek a nyelvtanulási...

Lenne -e ennek a nyelvtanulási módszernek értelme?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja kezdtem el tanulni az angolt, egy fizetős kurzust kezdtem el csinálni, ami C1 szintig van, de mire a végére érek, az kb. 1,5 - 2 év.


Nos, arra gondoltam, hogy mivel elég sok sorozatot nézek, így mostantól nézhetném őket csak angol nyelven, angol felirattal, majd egy év múlva vagy előbb-később, ahogy alakul, a feliratot teljesen elhagynám.


Elég sok sorozatot szeretnék még megnézni, egy év alatt ha jól számoltam nagyjából ez 500-600 óra sorozatnézés.


Viszont itt a bökkenő: az elején, talán fél évig, vagy 1 évig, nem hinném hogy annyira jól megérteném a sorozatokat, és a sok fordítással sem lesz időm bajlódni, így amit nem értek részt, azzal nem foglalkoznék, csak nézném őket.


Segíthet -e ez a módszer valamit, vagy időpazarlás lenne?

Igazából a cél az a hallás utáni szövegértés fejlesztése lenne, tehát talán ennyi inputtal ez tökéletesre fejleszthető, de lehet tévedek. Nyílván ez mellett napi 1,5 óra tanulás jön még, és haladás a kurzussal, de a sorozatnézés eddig is jelen volt az életemben, csak szinkronosan vagy magyar felirattal.


2021. jún. 10. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Segít persze a sorozat nézés is, de hamarabb, mint 2 év c1-re nem lehet felmenni, kivéve ha most b2 színten vagy.
2021. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze segíthet. Amit tudok javasolni az az hogy írj mindig ki magadnak pár új dolgot. Lehet egy nap csak 2-3 dolgot írsz ki, de így egy év alatt rengeteg új ismeretet össze lehet gyűjteni.
2021. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen
2021. jún. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, de felirat nelkul.
2021. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van is felirat, jó az, de csak az adott nyelven legyen, magyar felirattal csak a magyar olvasást gyakorolod. Felirat nélkül csak gyenge középszinttől van értelme. Addig az ember kutassa a gyakori igéket, főnekeveket, mellékneveket, azokat érdemes is megtanulni külön, amiket úgy érzed, hogy sokszor jönnek szembe.
2021. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem a kurzus nevét? Más nyelvekből is van?
2021. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó! Küldöm neked privátban.


A magyar felirat, angol szinkron biztosan nem jó, ugyanis így talán összesen kb 1500 órányi filmeket, sorozatot nézhettem sok év alatt, és semmi sem ragadt rám. Tehát ez biztosan rossz módszer.

2021. jún. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!