Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség. Hogyan tegyem le a...

Segítség. Hogyan tegyem le a szóbeli nyelvvizsgámat, ha annyira félek, hogy megszólalni sem fogok tudni?

Figyelt kérdés

Nem voltam még szóbeli nyelvvizsgán, de sok más szóbeli vizsgán igen. Magyarul alig mertem megszólalni. Tudtam, hogy mi a tétel, le is írtam szépen a kidolgozó papírra, de még sem mertem megszólalni. Elkezdtem szédülni, izzadni és blokk. Teljes áramszünet. Na most ezt angolul átélni. Nagyon félek, úgy érzem a szóbelim soha nem lesz meg. Így még nem féltem semmitől. Mit tegyek?

Volt úgy, hogy vizsgán azért kaptam kegyelem kettest, mert már harmadszor mentem és a tanár látta, hogy tudom, mert minden le volt írva a kidolgozó papírra, de megszólalni nem tudtam.


2010. szept. 6. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod hogy nem tudsz beszélni, ne menj nyelvvizsgázni. Tanulj meg a valós életben beszélni, gyakorolj sokat, aztán nem lesz gond.
2010. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nálam pszichológiai eredetű, édesanyám halála után én voltam mindenkinek a célpontja. Általánosban, ha valakinek nem tetszett az arcom, az bántott, ha nem olyan ruhában voltam ami divatos volt bántottak, ha nem jól ejtettem egy angol szót ki ( 9 évesen, akkor még németes csoportban) akkor kinevettek, ha nem mertem megszólalni, vagy rosszul tudtam valamit ismét. Az osztályfőnök nem állt ki mellettem, sőt ő is nevetett. Magamba fordultam. Így csak azokkal tudok beszélni, akiket megismerek. Biztosnak kell lennem benne, hogy ők nem fognak kinevetni. Ha el kell intéznem valamit, rögtön úgy kezdem, hogy ne haragudjon, ha hülyeséget kérdezek, nem vagyok biztos benne stb.
2010. szept. 6. 09:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem egy élet kevés lenne a gyakorlásra, úgy érzem. Nem tudom mit tegyek.
2010. szept. 6. 09:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, most mondanám, hogy igyál egy felest a nyelvvizsga előtt, az hátha "megoldja a nyelved"... De nem tudom, hány éves vagy, meg nem utolsó sorban nem is etikus bepiálva vizsgára menni.
2010. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Készülj fel nagyon. Nekem is gondjaim vannak a szóbeli vizsgákkal, meg úgy egyáltalán a megszólalással, pláne ha tétje van a dolognak. Amikor nyelvvizsgáztam, párban kellett beszélnünk, hát ha három szót szóltam összesen. A partnerem meg végig beszélt. Meg voltam győződve róla, hogy megbuktatnak.

De nem. Én voltam a legjobban meglepve. Aztán a bizonyítványt nézve rájöttem, mi történhetett: mivel tényleg jó vagyok angolból, az írásbeli részeredményeim mind 90% fölöttiek, sőt volt, ami 100%-os lett. Valószínűleg megnézték a vizsgáztatók és kideriválták, hogy tudom én a nyelvet, csak megszólalni nem bírok. Ezért kaptam valami 42%-ot szóbelire. Ami nem sok, pont arra elég csak, hogy átmenjek. (ugye ha bármelyik eredmény 40% alatti, akkor megbuktál a vizsgán)

Én tudom, hogy nem érdemeltem a szóbelin 20%-ot se, nemhogy 40-et, viszont a tudásom bőven meghaladja a középfokot. Ezt nekik is bebizonyítottam, ezért lett nyelvvizsgám.


Szóval neked is azt javaslom, hogy ne aggódj. Tanulj amennyit csak tudsz, hogy tényleg tudd a dolgokat, szóbelire meg menj be, legalább egy pár mondatot gyakorolj be, hogy el tudd mondani (köszönés, bemutatkozás, azt tuti kérik) akár álmodban is. A többinél lássák, hogy igyekszel, ha nem is sikerül a legjobban, emberek ülnek ott, akik azt is figyelik, hogy egyáltalán megteszel-e mindent. Ha azt látják rajtad, hogy te tényleg mindent megteszel, tudod a nyelvet, csak nem bírsz megszólalni, akkor nem fognak kukacoskodni veled sem :)

2010. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na meg alkalmazd a "kutyaharapást szőrével" módszert. Szinte minden fóbiát ki lehet "gyógyítani". Neked az lenne a fontos, ha minél többet beszélnél angolul/magyarul lehetőleg minél több ember előtt, persze szépen, fokozatosan. Eleinte csak magadban mondanád fel az adott témát, aztán egy barátodnak/családtagodnak. Aztán egyre több embernek. Ez gyakorlatilag lámpaláz, és ki lehet gyógyulni belőle.
2010. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem is csúfoltak kiskoromban (illetve még gimiben is) mindenért, csak azért mert van egy kisebb testi fogyatékosságom, és emiatt én sem vagyok az a hűdemagabiztos ember, viszont vizsgákon azért megszólalok. Bennem van a vizsgadrukk meg minden, de csak ennyi.

Miért nem mész pszichológushoz?

2010. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tarts ki, és gyakorolj! Egy nagyon jó hely a Patronában működő Apor Vilmos nyelviskola. Itt senki sem fog kiröhögni.
2010. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!