Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A lányom gimnáziumba nyert...

A lányom gimnáziumba nyert felvételt. Angol nyelvet tanult és jelenleg is olyan osztályba jár, ahol angolt tanítanak. Van e lehetősége más nyelvből érettségiznie (német amit iskolai oktatáson kívül tanul)?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy nem. Legalább 2 évig kell tanulnia egy tárgyat, hogy érettségizhessen belőle. De olyanról már hallottam, hogy valaki leérettségizett és önszorgalomból tanult egy tárgyat és abból tett különbözeti vizsgát és úgy érettségizett le.


Remélem, nem mondtam nagy hülyeséget!


19/F

2010. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de akkor még várok, hátha valaki tud ezzel kapcsolatban bíztatót is mondani :)
2010. szept. 6. 12:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt tudom, ha tanulná, akkor tehetne osztályozó vizsgát, és úgy lehetne érettségizni, vagy magán tanár által, aki felkészíti őt az érettségire.De így hogy nem tanulja, nem tudom.A sulit kéne meg kérdezni, mindenhol mások a lehetőségek.

(a lányom is így van,csak fordított esetben.)

2010. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És muszáj érettséginek lennie? Mert egy nyelvvizsgát nyugodtan letehet, tudtommal ugyanúgy kap rá majd pontot. Vagy esetleg arról lenne szó, hogy nem szeretne angolból érettségizni?
2010. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Osztályozóvizsgát kell tennie lehetőleg minden évben az adott éves anyagból (egyszerre is lehet utolsó évben, de az nem túl kellemes), erre jelentkeznie kell az iskolában. (Biztos van ott némettanár). Ha így megvan a négy évből a jegye, akkor érettségizhet, akár előrehozottan is, tehát korábban.
2010. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan érettségizzen angolból is -
2017. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!