Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri 2 hétre kimenni nyelvta...

Megéri 2 hétre kimenni nyelvtanulás céljából Mátrára? Jelenleg kezdő szinten vagyok angolból, mennyire menne jól nekem az a 2 hét csak angolul, angol környezetben? Szerintetek mennyire erősödne meg az angolom, mire hazajövök?

Figyelt kérdés
2 éve tanulok angolt, alap-középszinten járok, kiváncsi lennék a véleményetekre, hátha ti is voltatok már ilyenen, hogy mennyit is ér ez a 2 hét külföldön. (40 külföldi nyelvóra, ami angol)

2021. dec. 13. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Az megvan, hogy a Mátra Magyarországon van?
2021. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Máltára*
2021. dec. 13. 18:58
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
A Mátrán is beszélnek angolul páran
2021. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
40 óra össz-vissz? Az valamit segíthet, de csodát ne várj tőle!
2021. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Erről mi pont lecsúsztunk a covid miatt, úgyhogy ha teheted és szeretnél, menj ki mindenképpen, valószínűleg tök jó lesz.

Megpróbálom röviden elmondani, hogy én hogy jártam egy valamelyest hasonló külföldi úttal.

Előzmény: nyelvi előkészítős osztályba jártam, de úgy mentem oda, hogy teljesen bizonytalan voltam az angoltudásomat illetően és még nem is volt soha olyan helyzet az életemben, amikor rá lettem volna kényszerülve a nyelv aktív használatára (legalábbis beszédben). Leginkább gondolom azért, mert általánosban nem nagyon beszéltettek. Valahol középfok környékén lehettem, jól beszéltem, ha beszéltem, csak érezhetően féltem valamitől, írásban nem volt gond a szint.

Na, sikerült nyernem egy helyet egy Erasmus+ pályázaton és külföldön 5 napig kénytelen voltam angolul beszélni. Így a kb 100 ember előtti prezentációm kicsit helyenként kínos volt, viszont mikor a többi sulissal és a tanáraikkal beszélgettem, egyre inkább éreztem, hogy csak magamnak beszélem ezt be, és ha elengedem ezt, akkor megy ez. Sokat is tanultam azoktól, akikkel beszéltem, és ennek az útnak köszönhetem, hogy ma magabiztosan beszélek és nem félek hibázni sem. Nem emlékszem már pontosan arra, hogy ez a 2 hetes program milyen, de azt hiszem, lehetett csoportosan is menni meg egyénileg is, illetve családoknál vagy valami koliban szállásolnak el. Tehát kortársakkal vagy családdal is lehet gyakorolni a nyelvórákon kívül, így összefoglalva mindent szerintem ez alap-középszinten is adhat egy löketet, amiért később hálás lehetsz magadnak.

2021. dec. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

#5: De Kérdező kezdő szinten van, nem középfok környékén, mint ahogy te voltál. Alacsony szintű nyelvtudással két hét nem túl sokat fog érni, mert még szinte alig van mit gyakorolnia. Ezért írtam #4-ben, hogy ne legyenek hamis illúziói, hogy két hét alatt kezdő szintről B2 szintre fog eljutni, mert nem fog.

Más az, ha valaki már haladó szinten van. Neki segíthet egy ilyen kéthetes program.

2021. dec. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem sokat fog erni, de menj, utazz.
2021. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Thunderfairy ***** válasza:
72%
Kellene egy B2 középfokú nyelvvizsga előtte. Ha ez meglenne akkor már ki tudnál menni nyelvet tanulni anyanyelvi környezetbe. Kezdő szinten semmit nem is fogsz érteni vagy kihallani a beszédűkből.
2021. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ebben természetesen igazad van, meg amúgy fel is pontoztam, ezért írtam inkább azt, hogy löketet adhat, bár szerintem OP nem is vár csodát. Leginkább a nyelvhasználat magabiztosságára próbáltam kiélezni a válaszom, és ebben szerintem 2 év nyelvtanulás után is segíthet a 2 hét, bár persze nem azonnal. Aztán az is lehet, hogy ez neki egyáltalán nem probléma, csak a szint, akkor azt mondom, hogy hátha valamikor valakinek később hasznos lesz a válaszom. Én hollandul tanulok sajnos egy kihagyással közel két éve és örülnék egy ilyennek, pár élethelyzetben szívesen kipróbálnám élesben is az alapfok környéki nyelvtudásom.


Meg egyébként persze egy kicsit irigy is vagyok, hogy neki most van lehetősége, én elszalasztottam általánosban egy ilyet és erről meg lecsúsztam, úgyhogy reméljük marad a jelenlegi helyzet és most lehet majd menni, menjen csak, ezek marandandó élmények szoktak lenni :)

2021. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó az bármelyik szinten, megfelelő alanyon nagyot tud dobni. Persze nem Mátra, hanem az Egyesült Királyság.
2021. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!