Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri 2 hétre kimenni nyelvta...

Megéri 2 hétre kimenni nyelvtanulás céljából Mátrára? Jelenleg kezdő szinten vagyok angolból, mennyire menne jól nekem az a 2 hét csak angolul, angol környezetben? Szerintetek mennyire erősödne meg az angolom, mire hazajövök?

Figyelt kérdés
2 éve tanulok angolt, alap-középszinten járok, kiváncsi lennék a véleményetekre, hátha ti is voltatok már ilyenen, hogy mennyit is ér ez a 2 hét külföldön. (40 külföldi nyelvóra, ami angol)

2021. dec. 13. 18:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én anno egy intenzív 4 hetes spanyoltanfolyamra fizettem be Barcelonába, azt kell mondjam, hogy az első két hét arra kellett hogy megszokjam, hogy minden spanyolul megy és kezdtem végre megszólalni. Az első nap volt szintfelmérő, az írásbeli része jól ment, és megértettem mit mondanak de nem tudtam összetett válaszokat formálni. Amúgy akkor kb egy alapfokú szinten voltam A2-ről B1-re jutottam. Aztán később otthon folytattam, már nem intenzíven és 2 év után lett B2 nyelvvizsgám, ha közvetlenül az intenzív tanfolyam után rendesen tanultam volna és foglalkoztam volna vele akkor 1 éven belül meglehetett volna a középfokú.
2021. dec. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen van értelme még kezdőként is és én mindenképpen élnék ezzel a lehetőséggel. Én Kínában voltam két hetet úgy, hogy előtte csak egy félévet (!) tanultam kínaiul, tehát csak egy nagyon basic szókincsem volt, alap kifejezéseket ismertem stb., de ennek ellenére életem egyik legmeghatározóbb élménye volt az a két hét. Értelemszerűen nem fejlődött nem tudom mekkora mértékben a nyelvtudásom az alatt a két hét alatt, ugyanakkor a nyelvtanuláshoz fűződő motivációmat egyértelműen megerősítette és önbizalmat is adott az, hogy eljutottam Kínába, ott különféle programokon vehettem részt, ehettem igazi kínai ételeket, ott találkozhattam kínaiakkal a tanáromon kívül is, ki tudtam próbálni azt az párt megtanult mondatocskát anyanyelvi környezetben stb. Nekem hatalmas nagy örömöt jelentett mikor köszöntem és visszaköszöntek, hogy akár csak nehezen, hibásan, kézzel mutogatva is de ki tudtam magam fejezni, hogy a másik fél megértette mit szeretnék és pl. tudtam magamnak kaját rendelni, hogy meg tudtam köszönni valamit, hogy a másik fél is inkább próbált nekem segíteni mintsem hülyének nézett volna és még sorolhatnám... nekem ez egy hatalmas élmény volt, egy pozitív megerősítés vagy visszacsatolás. Azt éreztem, hogy igenis tanultam valamit akár csak az a kis idő alatt is, volt értelme, most ki tudom próbálni, tudom használni, akár tanulok is valami újat stb. és egyáltalán nem voltak olyan félelmeim, hogy mondjuk valamit rosszul ejtek ki, rosszul mondok, hülyének néznek, faképnél hagynak. Iszonyatosan élveztem és úgy tértem haza, hogy sokkal nagyobb elszántsággal vetettem bele magam a nyelvtanulásba.
2021. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Menj, ha már én nem tudtam 2 éve

Na de féltékenységtől eltekintve tényleg azt mondom, hogy érdemes kimenni. Nem (csak) a 40 nyelvóra miatt, hanem azért, mert a környezeted is angolul fog beszélni, be leszel dobva a mélyvízbe, és kénytelen leszel használni a nyelvet. Ha már 2 éve tanulod, akkor megvan egy bizonyos alap szókincs, amiből már ki tudsz indulni, folyamatosabbá tudod tenni a kommunikációdat. Plusz, sokan kezdőként elvesznek abban a hibában, hogy minél szebben akarnak (csak kevésbé tudnak) fogalmazni, nem akarnak hibát véteni - ami teljességgel hülyeség, mert inkább hibázzon bele az ember, minthogy meg se szólaljon. Ez a 2 hét abban is segít, hogy az ember ezt elengedje, és inkább beszéljen, minthogy a helyességen gondolkodjon

2022. jan. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
5-ös és 9-es vagyok, idén is elhalasztották ezt, úgyhogy hiába vagyunk féltékenyek, mert a mostaniak is ugyanúgy jártak a középsulisok sajnos, ahogy mi. :(
2022. jan. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

Jól értem, hogy decemberben fellengették ezt a lehetőséget, és alig egy hónap után le is lőtték? Akkor inkább még 10 évig szóba se hozzák, ez olyan, mintha máris elvettek volna valamit...

Mi új jött januárban, amit decemberben még nem lehetett tudni?

2022. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15: Omikron.
2022. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ugyan már, párhavonta lehet számítani a görög ábécé valamelyik betűjére

Májusig majd jön az omega is...

2022. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Éppen ezért ha jön az omega, a diákok nem mennek sehova.
2022. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja, hogy kezdő szinten semmit nem fog tanulni, egy idióta. Én egyedül, nagyon minimális nyelvtudással, (present simple, present past és kb 150 200 szavas szókincs max) mentem ki fél évre amerikába 12 évesen. 3 hét múlva már társalogtam bárkivel könnyedén, végére anyanyelvi szinten tudtam már. Szóval remélem kimentél tanulni
2022. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!