Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát válasszak?

Milyen nyelvvizsgát válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végzős vagyok és igyekeznék minél több pontot az egyetemi felvételhez amihez kéne nyelvvizsga..


12 éve tanulom a németet 4-5-ös tanulóként. Mindenképp szeretnék az érettségi előtt nyelvvizsgázni. Mondták hogy van többféle is. Utána is néztem de egy pár véleményt szeretnék kérni akiknek van tapasztalata ezzel kapcsolatban.


Válaszokat előre is köszönöm.💗



2021. dec. 13. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más vizsgarész jön be, hiába adnánk tippeket, nem sok értelme van. Inkább azt ajánlanám, hogy nézegesd meg a nyelvvizsga központok weboldalait, szinte kivétel nélkül találsz minta feladatsorokat. Oldd meg őket, és válassz aszerint!
2021. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. dec. 13. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Kétféle nyelvviszgatípus van

Egynyelvű: peldaul Tecl, Ecl

Ezeken adott nyelven kapod az utasitast, nincs forditasi feladat


Ketnyelvu: tartalmaz forditast


Minden mas resz nagyjabol egyezik: irasbeli a szovegertes, leveliras, szobeli a magno es iranyitott beszelgetes kep alapjan


Tehetsz csak irasbeli es csak szobeli vizsgát is, ha mindketto megvan az a komolex nyelvvizsga, azert jat pluszpont az erettseginel.


Vannak altalanos nyelvvizsgak es szakmai nyelvvel kiegeszitett szaknyelvi nyelvvizsgak, utobbiakat az egyetemek kerhetik a diploma kiadasahoz, szakja valogatja


Szerintem neked egyelore elegendo az altalanos

B2 kozepfok, C1 felsofok


[link]

Itt megtalalod az osszes akkreditalt, tehat elfogadott nyelvvizsgat

A vizsgarendszer tulajdonkeppen mindegy ha csak pluszpont kell

Arban vannak kulonbsegek


Probalj nehany mintat es meglatod melyik tetszik, melyik menne elesben is


Hajra sok sikert!

2021. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ui.: mindig is utaltam a forditast, nekem egynyelvu vizsgaim vannak
2021. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek
2021. dec. 16. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!