Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy S Ü R G Ő S kér désem...

Egy S Ü R G Ő S kér désem lenne. Hogy van az angolul, hogy pl egy hangszórónak "doboz hangja van" ? Hogyan lehet ezt angolul megfogalmazni ? Igazából pont erről lenne szó. Hogy kell úgy megfogalmazni, hogy értsék ?

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm annak, aki segít!

2021. dec. 14. 01:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
23%
Akkor kettő. Az a duplája. Hányból? 10 millióból. Ez nem szakmai zsargon, a fogalmat mindenki ismeri, aki hallgatott kazettás magnót (hangszórósat, nem walkmant), vagy zsebrádiót.
2021. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Hányból? 10 millióból."

Alig néhány hozzászólóból kettő, arról beszélek. Az elég nagy hányad.

2021. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

box/boxy sound, én is meglepődtem, de van rá találat


[link]


[link]

2021. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
30%

"van rá találat"

Mondjuk az önmagában még semmit se jelentene. Mire nincs? ;-)

2021. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%

14. Akkor csak szögezzük le, hogy


- angol felsőfokúm ellenére nekem sincs jobb ötletem

- a jelek szerint mindenesetre van, aki használja a kifejezést angolul

- mint fentebb láttuk, magyarul se, meg angolul se mindenki érti, hogy pontosan mit is jelent (sőt, az általam belinkelt oldalakon is egymástól kérdezgetik éppen)

- ha egy hevenyészett de sürgős fordításhoz kell, ahhoz még a fordítónak magának se muszáj értenie/értelmeznie

- nekem nagyon úgy tűnik, hogy csak ennyi alapján, kontextus híján úgyse adódik jobb angol megfelelő, szóval ennél hasznosabb segítséget itt a gyk-n már mi sem adhatunk

2021. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Általában a rondán rezgő merevítetlen műanyag- vagy vékony fadoboz és az igazán hitvány mély- és magasátvitel kombinációját észlelik emberek dobozhangnak.
2021. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!