Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Örültök neki, hogy lesz...

Örültök neki, hogy lesz megint nyelvvizsga amnesztia? Vagyis 2022-ben is?

Figyelt kérdés
2021. dec. 15. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán, szerintem többet árt, mint használ. Amúgy honnan az infó?
2021. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most olvastam. Meghosszabbítják a vészhelyzetet és a cikkben volt.
2021. dec. 15. 12:36
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Nem érint, de ez a kiszámíthatatlanság és a kevésbé előre tervezőknek kedvezés elkeserítő.


Érintett az, hogy visszavonták azt, hogy kell nyelvvizsga az egyetemre jelentkezéshez. Felvételi előtti érettségi szezonban történt, k.rvára ideges voltam tőle, mert én megcsináltam, és másokhoz képest így relatív több pontom lett volna. (Na nem azért idegeskedtem, mert veszélybe került a felvételim, hanem mert megint azzal b.sztak ki, aki beletette azt az energiát)


Értem én, hogy nem reális, de miért nem jönnek rá hamarabb?

Amúgy pedig egyáltalán nem nehéz egy r.hadt nyelvvizsgát letenni. Egy ügyes 8-os is megcsinálja, ne nevettessetek már.

2021. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Indokolatlan. Első körben azért lett bevezetve, mert lehetőségük sem volt az akkor diplomázóknak, minden vizsga elmaradt. Ez rendben is volt, bár (unpopular opinion) én csak adtam volna nekik plusz 1-2 évet, az évekkel ezelőtt abszolváltak pedig pláne nem kaptak volna diplomát.

De jelenleg nem ilyen a helyzet, vígan lehet menni nyelvtanárhoz és vizsgára. Aki nem beszél nyelvet, ne legyen már diplomás ember... Tudom, tudom, nem a nyelvvizsgától fog valaki angolul/németül/stb tudni, de ha ennyire profi mindenki, nem értem, miért fáj levizsgázni.

2021. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Engem felháborított

Nekem anno 2 szakmai B2 kellett, nem volt elég a sima általános B2, vagy 2 szakmai középfok kellett vagy 1 szakmai közép és 1 felsőfokú

Sokan nem tudták megszerezni ezeket diplomaosztóig, sokan! És utána se törték magukat, aztán egyszercsak megkapták az oklevelet

Rengeteg tanulás, gyakorlás, annál is több pénz a nyelvtanfolyamra, magántanárra, vizsgára… oké van 2 nyelvvizsgabizonyítványom, de felháborít hogy mástól nem kérték utólag se

2021. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
A nyáron diplomázókra ez nem vonatkozik, csak azokra akik most télen diplomáznak. 2022 júniusáig adják ki a diplomát nyelvvizsga nélkül is. A legtöbb helyen viszont júliusban vannak az államvizsgák.
2021. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Én örülnék neki. Azt mellékesen megjegyzem, hogy a nyelvvizsga megléte szinte semennyit sem árul el az illető nyelvtudásról... Van egy német felsőfokom és egy angol középfokom, semmi időm nincs most az angol felsőfokra. (5#)
2021. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
nem hosszabbítoták meg, 2021 aug-i záróvizsgázó vannak továbbra is írva a rendeletben, így tehát ez nem igaz, csak berakták ismét
2021. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
nem kell lepontozni, igazam van, sajnos nem hosszabbították meg, a kormány is átírta azóta a facebook posztot, lehet olvasni a kommenteket is.
2021. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 darida válasza:
79%
Ennek nem kellene örülni. Ez kb. olyan, mint vizsga nélkül képesítést szerezni. Az ilyen "ENGEDMÉNY" csak fokozza a különbséget a nyugati és a keleteurópai felkészültség között.
2021. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!