Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan könnyebb nyelvet...

Hogyan könnyebb nyelvet tanulni? Ha mondatokat tanulsz, illetve szituációkra különböző válaszokat vagy ha csak szavakat?

Figyelt kérdés
2021. dec. 15. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a dalszövegek (ezek jobban megragadnak) és a mondatok segítettek. Illetve olyan filmek angol nyelv angol felirattal, amiknek már ismerem a cselekményét és nagyjából a párbeszédeket is.

Ha van egy alap szókincsed és néhány nyelvtani összefüggést ismersz,akkor sokkal egyszerűbb a szavakat a már megtanult vagy ismert mondatokban kicserélni.

Biztos nem ez a legtutibb módszer,de egész jól boldogultam vele.

2021. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

már hány napja pörög itt ez a téma, h. csak szavakat v. kontextusban?!

kontextusban kell tanulni. pont.

2021. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem tudom hány napja pörög itt... nem is érdekel, és amúgysem ez volt a kérdés
2021. dec. 15. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kontextus fontos, mert egy szónak lehet több jelentése is (mindkét irányba). Mondatokat a nyelvtani szerkezetek miatt jó tanulni, könnyebben rögzül szerintem mintha a nyelvtant magolod.
2021. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dalszövegekből?

Ha valamit ne, hát ezt ne csinálja senkit szerintem!

A dalszövegekben a ritmus kedvéért meg művészi okokból sokszor el van torzítva nyelv.

Nem csak, hogy nyelvhelyes, de akár olyan rövidítéseket is alkalmaznak vagy szavak felcserélését ami amúgy sehol nincs.


Az egy dolog, hogy nyelvvizsgán ilyenből durva pontlevonás lesz, de ha nem nyelvvizsga a cél akkor is.

Olyanokat tanulhatsz meg belőle amit sehol máshol nem használnak.


A filmek mások, ott vannak nagyon jók, de ott is találkozhat az ember olyan szlenggel, szóhasználattal amit nem érdemes megtanulni.


Gondolj bele:

Ha mondjuk valami Mónika showból akarnál magyarul tanulni vagy a meglévő tudást gyakorolni, hát milyen magyar nyelvet hallanál onnan?


Természetesen magyar nyelvű filmekből, műsorokból is van sok ahol normális nyelven beszélnek, az rendben van.


TV műsoroknál vagy egyes filmeknél erre angolul is kell figyelni.

Meg lehetőleg brit filmeket nézni, nem amerikait.

2021. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem mire gondolsz a dalszövegek kapcsán.

Alapvetően nem vagyok egy nagy spíler angolból, de többnyire felismerem a szlenget, meg a torzított kifejezéseket.

Ha valami furcsaságra akadok utána szoktam nézni vagy megkérdezek nálam okosabbat ,de egyébként igazad van.

Nekem azért könnyebbség, mert rengeteg slágert már gyerekkorban énekelget az ember kicsit halandzsa nyelven, de sok szöveget könnyebben megtanulok, ha egyébként az egész hasonlót már tudom.

2021. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!