Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ELTE önköltséges, vagy messzi...

ELTE önköltséges, vagy messzi egyetem államin?

Figyelt kérdés

a pontjaim 420 körül lesznek. a szak amire járni szeretnék indul az ELTE-n és vidéken is, teljesen más ponthatárokkal. valószínűleg felvennének az ELTE-re önköltségesen, vidéken viszont közel 100 ponttal túlhaladom az utóbbi 5 év ponthatárait az államira. én nyilván nagyon szeretnék spórolni (egy félév 300.000 lenne), viszont a vidéki egyetem közel 3 órára van tőlem, valószínűleg minden alkalommal elindulnék az utolsó 1-2 óra előtt, hogy haza tudjak érni időben. ottalvás több okból nem megoldható.

másik része a dolognak, hogy igazából csak azért lesz ennyi pontom mert nyelvvizsgáim és emelt érettségijeim vannak/lesznek, egyébként 3-4-es átlagom van és hallottam, hogy az ELTE-n szeretnek szivatni és megkövetelni amit csak lehet, hogy "fenntartsák a színvonalat".

ti mit választanátok a helyemben?



2021. dec. 16. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem utazhatnék naponta 3-6 órákat, az is biztos.


Gimnáziumban ingáztam minden áldott nap 3 órákat vonattal. Borzalmas volt, ma már nem így csinálnám. Rengeteget kivett belőlem az ingázás, folyamatosan fáradt voltam miatta.


Válaszd az ELTE-t. Aztán tanulj keményen, hogy jó átlagod legyen és így majd csak egy évet kell a szüleidnek/neked kifizetned, mert tavasszal átsorolhatnak (ha van szabad hely és jó az átlagod). De vannak tanulmányi ösztöndíjjal is.

2021. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon zavaros nekem.


> a vidéki egyetem közel 3 órára van tőlem

> ottalvás nem megoldható


Jól értem, hogy budapesti vagy, és vidékre akarsz járni úgy, hogy a hét minden egyes napján 2x3 órát ingázol? Mert ez egyszerűen kivitelezhetetlen, hidd el.

2021. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem lehet, hogy bizonyos órákon állandóan nem veszel részt. Pl. gyakorlaton, 3 hiányzás után /nálunk legalábbis/ törölnek a tárgyról. Nincs arra garancia, hogy ilyenbe nem futsz bele.

Menj költségtérítésesre, ha jól tanulsz esélyed van átkerülni támogatottra.

2021. dec. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kihagytam a legfontosabb reszletet, LEVELEZORE mennek! mar dolgozo felnott vagyok!
2021. dec. 16. 20:17
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

> már dolgozó felnőtt vagyok

> egyébként 3-4-es átlagom van


Ez nekem nem áll össze, ne haragudj.


Ha úgyis most fogsz érettségizni (a szavaidból ezt veszem ki), akkor ha duplázol, teljesen mindegy milyen (volt) az átlagod: a 2 felvételi tárgy érettségijét kell NAGYON jól megírni - munka mellett is bele kell hogy férjen az alapos felkészülés arra a kettőre, bekerülhetsz vele az ELTÉ-re.


Milyen szakról van szó egyébként? Milyen gyakran kéne bejárnod?

2021. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Ez nekem is érthetettlen. Most érettségizel és már dolgozó felnőtt vagy? Azt hogy?


A levelező teljesen más kategória, mint egy nappali képzés. Akkor a vidéki egyetem éri meg.

2021. dec. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
levelezőre heti egyszer vagy kétszer kell bemenni, azt kibírod, bár ha ez az összes mondatalkotási és íráskészséged, úgyse fog sokáig tartani az egyetemesdi.
2021. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
5. és 6. Teljesen érthető, amit a kérdező írt, szövegértési problémáitok vannak, a 7. pedig maradhatna csendben is, nem kell mindenhová írogatni feleslegesen.
2021. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
még középiskolás vagyok esti tagozaton, munka mellett. 11.-ben előrehozottan letettem egy emelt érettségit. ezek teljesen felesleges részletek amik abszolút nem a kérdéshez tartoznak, ezért is nem írtam le őket. ezzel szemben azt valóban kihagytam, hogy levelező tagozatra jelentkezek, de ezt kommentben pótoltam is, innentől nem hinném, hogy nehezen érthető. ha mégis akkor sajnálom, és aki nem érti ne válaszoljon.:D
2021. dec. 17. 20:56
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Hu, nehéz kérdés...


Alapszak esetén min. 6 fêlévről beszélünk, ami 6*300e=1.800.000 ezer forint. És ebbe még nincsenek benne a csúszások :( tény, hogy az eltének jó neve van, de a munka világában inkább a szakmai tapasztalatot nézik.


Vidéki egyetemre hogyan utaznál? Kocsival vagy vonattal? A három óra ingázást akár még az előnyödre is fordíthatod: a vonaton pl tudsz tanulni.

Illetve ha pentek-szombaton vannak az órák, akkor pénteken leutazol és egy estét ott alszol, másnap pedig már nem kell utaznod.


Szerintem tök jó, hogy leírtad, hogy 3-4es tanuló vagy. Ebből arra következtetek, hogy a lényeget megtanulod, de nem viszed túlzásba a felkészülést. (Én ilyen vagyok, magamból indulok ki)

Talán a vidéki egyetemen könnyebben teljesíthetők a tantárgyak, így kevesebb ráfordítást követelhet a felkészülés.


Szerintem nézd meg a két egyetem mintatantervét, olvass hallgatói véleményeket és ez alapján dönts.



Akármelyiket választod, nagy elköteleződés.


Korábban én is szemezgettem egy vidéki egyetemmel, de Sajnos én baromi lusta vagyok az ingázáshoz, ezért nem vágtam bele a képzésbe, hanem Pesten maradtam.

2021. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!