Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam?

Melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyik nyelvet érdemes most kezdeni tanulni és miért? Angolul folyékonyan beszélek, a suliba németet tanultam. Ezen kívül olasz is az anyanyelvem, ugyanis édesapám olasz és sokáig éltem kint. A német nem annyira jó, igyekszem fejleszteni, de nem érzem magaménak. Az alábbi nyelvek tetszenek. Melyik lenne hasznos nekem?

- Francia

- Spanyol

- Orosz

- Norvég

- Svéd

- Dán

- Mandarin

- Japán


Jelenleg Magyarországon élek, de lehet költözni fogok 3-4 év múltán. Csak Európában, nem tudni hova még. HR, Training-coaching és fordítás-interpretáció területen vagyok és maradnék, esetleg majd vállalkozni ebben vagy hasonlóban.

Köszönöm a válaszokat.



2021. dec. 18. 11:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
mandarin
2021. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Japán
2021. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Mandarin!

De az orosz és a francia is hasznos én szerintem.

2021. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Én a helyedben spanyolul tanulnék, hiszen az olasz után nagyon könnyű és nagyon gyorsan lehet megtanulni. Ráadásul szép nyelv, és sok helyen is beszélik.
2021. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha tudsz olaszul és németül is, akkor a franciát ajánlom Svájc miatt.
2021. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És miért ezeket ajánljátok? Magyarországon melyik éri meg jobban? Spanyol amerikában hasznos nagyon, oda maximum kirandulni megyek és az olasz miatt értem. Nem tudom érdemes e belefogni. A többi különlegesebb nekem.
2021. dec. 19. 09:20
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha Európában tervezel élni a jövőben akkor a Francia szerintem.
2021. dec. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Európában tervezel élni akkor húzd le a Mandarint meg a Japánt. Annak akkor veszed hasznát, ha Kínában vagy Japánban tervezel élni.
2021. dec. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

#8


Ha csak Európáról van szó, akkor a spanyollal se sokra lehet menni.

2021. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Európában hagyjuk már a spanyolt. Kit érdekel, hogy millió mexikói drogos és andoki kecskepásztor beszéli. De ha Spanyolországot nézzük, annál is többet ér mondjuk Olaszország. Nem a mennyiség, hanem a minőség számít.


Európában a német és a francia a leghasznosabb az angol után. De az olasz sem hülyeség.


A mandarin abból a szempontból jó választás, hogy a nyugatiak nagyon félnek tőle. És nincs olyan logikájuk a keleti nyelvekhez, mint mondjuk nekünk.

2021. dec. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!