Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egyedül otthonról...

Szerintetek egyedül otthonról is meg lehet tanulni angolul? L

Figyelt kérdés
Meg akarok tanulni angolul (12 évig németet tanultam, de jobban érdekel az angol), de jelenleg nincs ilyen tanfolyam a városomban, így arra gondoltam itthon kezdeném el. Meddig juthatok vele? Meg tudnám egyedül is tanulni ezt a nyelvet? Aki iskolán kívül tanult meg egy nyelvet, hogy sikerült?

2021. dec. 21. 20:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
43%
Első körben olvass, lehet kapni direkt kezdő, haladó, expert szintu angol könyveket. Olyat vegyél ami amúgy is érdekel.
2021. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%
Jó eligazítás után igen. Anélkül úgy félreviszed magadat, mint a sicc.
2021. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
44%

Szótárt is vehetsz magadnak esetleg, olvasgass a neten könnyű angol mondatokat, ami mellett a magyar változata is le van írva (pl. Im eating - Eszek.), nekem ezek váltak be. Egyébként ahogy az első is írja, angol könyveket is vehetsz. Angol videókat nézzél, magyar felirattal, és gyakorolgass.

De kinek melyik módszer jön be, ez egyénfüggő. Az angol könnyű, szerintem hamar bele fogsz jönni. Mindenesetre sok sikert a tanuláshoz!

2021. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Ott a beszeljangolul.com oldal. + Könnyített olvasmányok, filmek angol felirattal, kommunikációra is lehet találni embert a neten vagy a városokban, ha nem adod fel.
2021. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Jelenleg a duolingo-val tanulok 😊
2021. dec. 21. 20:40
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
Szia én is adoulingot ajanlom neked :P
2021. dec. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%

Duolingo szar, csak a reklámja van. Nem lehet vele rendesen megtanulni angolul.

Rengetegen írtak már véleményt arról a gagyi módszertanon alapuló oldalról.


A beszeljangolul.com sokkal jobb, az anyagai egymásra épülnek. C1 szintig megtanít normálisan angolul.

A módszertan kiváló.


Fontos még a lelki alapozás. Ezt mindenhol elfelejtik megemlíteni.

2021. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%
A duolingo-t tényleg túl hype-olják, ahhoz képest amennyit tud. Alapvetően ennél még az is jobb, ha szerzel néhány angol nyelvű levelezőtársat. :D
2021. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
48%
5percangol kiadványok minden mennyiségben.
2021. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Thunderfairy ***** válasza:
77%
Szerintem is megtanulhatsz magadtól is angolul. Bár sokkal komolyabb elszántság és sok hanganyag is kell hozzá. A legfontosabb hogy mond is ki a halott szöveget. Én ezért szoktam például hangosan olvasni.
2021. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!