Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egyedül otthonról...

Szerintetek egyedül otthonról is meg lehet tanulni angolul? L

Figyelt kérdés
Meg akarok tanulni angolul (12 évig németet tanultam, de jobban érdekel az angol), de jelenleg nincs ilyen tanfolyam a városomban, így arra gondoltam itthon kezdeném el. Meddig juthatok vele? Meg tudnám egyedül is tanulni ezt a nyelvet? Aki iskolán kívül tanult meg egy nyelvet, hogy sikerült?

2021. dec. 21. 20:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én csak szinten tartottam magam a duolingoval, de most már nem használom. Egyik ismerősöm olaszul tanult online tanfolyamon és nagyon jól sikerült neki.
2021. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A doulingo-t én sem ajánlom, én már 8 éve tanulom az angolt és már folyékonyan megy. Letöltöttem kíváncsiságból, és olyan lassan halad, hogy azzal egy év mire megtanulsz valamennyit, sokkal jobb hogyha te osztod be magadnak úgy amenyit elbirsz.

Kezdetnek vegyél el füzetet, írd le az ABC-t(a kiejtések miatt) , tanulj szavakat,

rengeteg videó van a YouTube-n "hasznos angol szavak" stb, irogasd ki onnan, néz rá az 5 perc angolra is, egyenlőre csak tanulj szavakat.

Aztán videó segítségével tanuld meg a nyelvtant, nem baj ha elsőre nem megy, van időd megèrteni, beszélj ismerősökkel, keress olyan barátokat akiknek megy az angol, vagy akár rendes angol anyanyelvű.

Ha ezek mind megvannak kezdj el csak angol filmeket nézni, olvass történeteket( wattpadon is vannak jó sztorik, vannak angol könyvek, angol webhelyek, akár itt felhozhatnam meg a mangakat/mahwakat nekem ezek segítettek a legjobban), sorozatot magyar felirattal.

Hidd el sokat fogsz tanulni ha így teszel ahogy mondom, így kényszerítettem rá a tesómat is hogy tanulja és már megy neki is.

Napi 50 szó, és szorgalom ami ide kell.

Sok sikert

15/L

2021. dec. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2021. dec. 29. 22:12
 24/27 anonim ***** válasza:
72%
Persze, egy ideig lehet ezeket csinálni, de a beszédben akkor fogsz fejlődni igazán, ha beszélhetsz valakivel.
2022. jan. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
72%
Ja, és sosem fogsz teljesen megtanulni, mert mindig lesz valami új szó, kifejezés.
2022. jan. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen appok,ahol élő emberekkel chatelhetsz a világ körül. Nekem például a HelloTalk nagyon tetszett.
2022. jan. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Továbbá youtube,illetve sorozatok magyar felirattal.
2022. jan. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!