Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo B2-es vizsgán mivel...

Origo B2-es vizsgán mivel érdemes kezdeni? Ki hogyan osztotta be az idejét?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 14:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Írásbeli részről van szó természetesen*
2021. dec. 28. 14:42
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek a nehezebbtől a könnyebb felé haladni, és nekem a nehezebb az, amikor idegen nyelven kell produkálni valamit. Tehát a fogalmazással, tömörítéssel, idegen nyelvre fordítással (ha van még ilyen) szoktam kezdeni a melót. A magyarra fordítás és a szövegértés (meg talán van mostanság szövegkiegészítés) inkább kikapcsolódás, ezért azokat a végére hagyom.

De szerintem ez egyénfüggő, tudnod kell, hogy miben vagy jó, és miben kevésbé (illetve azt is, hogy a nehezebbtől szeretsz a könnyebb felé menni, vagy fordítva).

Az időbeosztásomról: tudom, hogy a számomra nehezebb résszel (idegen nyelv aktív használata) végeznem kell nagyjából két órán belül (tisztázva), mert a másik fele is melós, hiába nincsen benne akkora kihívás.


Referenciának: legutóbb 3 éve voltam vizsgázni, akkori eredményem (olasz felső írásbeli):


olvasáskészség 1: 20/20

olvasáskészség 2: 8/10

íráskészség 1: 17/20

íráskészség 2: 6/10

közvetítés 1: 12/15

közvetítés 2: 14/15

2021. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, és gratulálok az eredményedhez! :)
2021. dec. 28. 16:01
 4/4 anonim válasza:
Az a tanácsom, hogy az olvasáskézség 2-t hagyd a végére. Ha végképp nem marad időd, ott még van lehetőséged pontot szerezni akár tippeléssel is, simán a betűk beírásával, és lehet, hogy a többi feladatnál meg tudsz tovább dolgozni. Továbbá frusztráló, hogy annál érdemi munka nem történik, nem írsz, hanem nagyrészt böngészed a szöveget.
2022. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!