Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Osztottatok már ételt hajlékta...

Osztottatok már ételt hajléktalanoknak? Ha igen mit adtatok? Mit érdemes/illik adni?

Figyelt kérdés

Nem olyasmire gondolok mint amit például a krisnások csinálnak, bár nekik is tervezek valamikor majd adományozni...

Hanem olyasmire, hogy csak simán járjátok a várost vagy kocsival, vagy csapatostúl és adtok pár cuccot a hajléktalanoknak...

Mit érdemes adni nekik?


2019. szept. 3. 18:58
 1/6 anonim válasza:
100%

Én egyszer volt, hogy bevásároltam két öreg bácsinak. Nyár volt, nagyon nagy hőség, egyikőjük számolgatta ott az aprót, én meg épp akkor kaptam fizetést. Megsajnáltam őket, bevásároltam nekik élelmiszerből egy nagy táskával (szalámi, lecsókolbász, zsömle), két-két liter ásványvíz. Láttam mellettük a sörösdobozokat, úgyhogy vettem nekik egy-egy dobozzal azt is.

Azon filóztam, hogy milyen szöveggel fogom nekik odaadni, erre mindketten szundikáltak, mire visszaértem, úgyhogy csak csendben letettem melléjük a táskát.

Másik oldalra érve láttam, hogy az egyik felkelt, és észrevette a tatyót, a többit nem vártam meg.:)

Pár órával később megint arra vitt az utam, épp a sört iszogatták, a víz is mellettük volt. Jó érzés volt.


Túl gyakran nem engedhetem meg ezt magamnak, mert nekem sincs sok pénzem és albérletre is keresek.. de máskor is ételt és italt vásárolnék nekik és azt osztogatnám szét táskákra bontva.


Nem mindenki fogadja el, kéregetők pl nem mindig díjazzák... Ezt tartsd észben.:)

2019. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Javítsatok ki, ha tévedek, de úgy emlékszem, hogy bölcs vezérünk, pártunk, és kormányunk úgy intézkedtek, hogy hajléktalanoknak, migráncsoknak, és egyáltalán bármiféle rászorulónak közterületen ételt osztani szigorúan tilos, halálos és veszélyes!
2019. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor nagyvárosban éltem, sokszor bevásároltam én is pár emberkének.

Voltak rossz és jó tapasztalataim. Láttam könnyes szemeket karácsonykor azért az egy ezresér és egy szál cigiért.

Volt hogy egy két emberkével el is beszélgettem és rendszeresen jártam arra, mindig vittem neki valami kis meglepetést.


De...vannak árnyoldalak...pl.amikor kutyát lop és ordít vele, rángatja, előadja hogy az övé, hogy így szerezzen pénzt.

Vagy aki rádkiabál hogy vidd innen a kenyeret inkább egy üveg borral gyere vagy semmivel . Vagy aki követelőzik és fenyeget ha nem adsz neki.

Már nem dohányzom, egyszer egy hajléktalan nekem akart jönni mert nem tudtam neki adni cigit. Vagy csak beszólnak valamit.

Azóta falun élek, megszakad a szívem ha Győrben vagy Pesten járok .

2019. szept. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt a vége...naszóval

Konzerveket, májkrémet , kenőmájast, tartós élelmiszert , üdítőt, felesleges meleg ruhát amit lehet nélkülözni, pénzt, kenyérfélét, gyümölcsöt szoktam venni....

2019. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Szintén Győr: Öreg bácsi virágot kötött csokorba az Arrabona előtt. Akkor még nem zavarták el őket. Hervadt, fonnyadt volt már, de vettem tőle, és mivel jöttem ki az élelmiszerboltból, a pénz mellé adtam neki zsemlét, felvágottat, paprikát, paradicsomot, abból, amit magunknak vettem. A helyi napilapban is megjelent a bácsi hónapokkal később. Nem kért, hanem adott. Virágot. Csak a napon elhervadt a virág. Nem sértettem meg vele hogy otthagyom a nyamvadt virágot. Elhoztam haza. Szomorú helyzetek ezek. Egyáltalán nem volt alkoholista, "csak" nagyon szegény. Világító kék szemei voltak. Sosem felejtem el. Az én lelkemnek is jól esett. A mostani politikába inkább nem mennék bele.........
2019. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában egy combost vagy oldalast szoktam adni. A kutyámnak meg egy harapást biztosítok. Talán még 100as csomag óvszer is jó, vagy kombinált szelep.
2020. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!