Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket kellene válasszam?...

Melyiket kellene válasszam? Német vagy angol középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 11-es és általános iskola óta tanulok németet, angolt pedig csak 2 és fél éve. Németből az alapok nagyjából megvannak, nem vagyok rossz tanuló egyik nyelvből sem, viszont nem tudom eldönteni melyiket válasszam. Az angol könnyebb, viszont nincs annyi tudásom mint németből. De a német mégis bonyolultabbnak tűnik. Középfokú nyelvvizsgát melyikből könnyebb letenni? Mit javasoltok? Én a német mellett voksoltam mégis bizonytalan vagyok.



2021. dec. 29. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Abból tegyél, amelyik jobban megy (német). Van egy csomó fajta nyelvvizsga, ki tudod vàlasztani a neked legmegfelelőbbet. Utána ha angolból elértél arra a szintre abból is tehetsz.
2021. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj meg egy minta feladatsort, akkor látni fogod melyik megy könnyebben. De valójában, hogy angolból ÉS németből is jól jön a nyelvvizsga. Kár lenne az egyik nyelvet veszni hagyni gimi után, főleg ha nagyjából ugyanott vagy most mindkettővel és van is késztetésed tanulni. A helyedben arra koncentrálnék először, amelyik jobban megy, nyelvvizsgáznék tavasszal, aztán majd nyáron a másikkal foglalkoznék többet.
2021. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Én is a németre szavazok. Mindkettő egyformán hasznos. Az angol elég alap, viszont a németet kicsit kevesebben beszélik, mégis fontos. A mindennapi életben gyakrabban előfordul az angol, videók, cikkek, filmek stb azt könnyebben tanulhatod magadtól, illetve kevésbé felejted el, ráérsz később is letenni az angolt szerintem.
2021. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Német, és majd utána az angol

Mik az erősségeid németből? Mik a nehézségeid németből?

Tehetsz emelet német érettségit, azzal kapsz egy B2 nyelvvizsgát és pluszpontot is szerzel a pontszámításban.


[link]


Egynyelvű nyelvvizsgán nincs fordítás, használható szótár is valamennyinél a levélíráshoz. (Telc, Goethe, Ösd, PTE Ecl)

Kétnyelvű nyelvvizsgán kapsz fordítási feladatot, ha azzal nincs gondod, azt válaszd. (Rigó utcai/Origo ELTE, Bme)


Írásbeli: szövegértés, levél

Szóbeli: magnó, beszélgetés

Vegyítheted is, pl egynyelvű szóbeli + kétnyelvű írásbeli, vagy 2 egynyelvű, de más vizsgarendszerben (ecl és telc) minden verzió érvényes, azt is meg tudod nézni az oldalon, hogy 1 vagy 2nyelvűnek ismerik majd el, egyébként nincs jelentősége, B2 és kész


Esetleg ha már tudod hova szeretnél felvételizni, milyen szakon szeretnél majd továbbtanulni, nézd meg azt is, azon a szakon mi a követelmény a diploma kiadásához (covid miatt most kiadják a diplomát, de ez nem volt és nem is lesz a jövőben így)

Gazdasági szakokon kérhetnek szakmai B2 nyelvvizsgát. Anyagilag mondom, nem olcsó nyelvvizsgázni, se a vizsga, se a könyvek, se a magántanár nem olcsó…

Most még nyilván nem is tudnád letenni a szakmait, mert kell a szókincs, kell a tudás, amit az egyetemen megtanulsz, és átlátod majd a dolgokat, csak mint lehetőség felvetem neked, hogy nem biztos hogy elég majd a sima B2 akárhol.

2021. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt tapasztalom, hogy az angol középfokot könnyebb, mint a német középfok. Az angolban inkább nagyobb szakadék van a felsőfok és a középfok között, németből meg inkább a középfokot nehéz megszerezni, utána már a felsőfok könnyű.

Német után nagyon könnyű az angol nyelv, ezért talán azt javaslom, hogy a nehezebbet tud le, ami szerintem a német. Az angolt könnyen tanulja önszorgalomból is az ember, sokkal több online anyag elérhető belőle, tehát később egymagad is el tudod sajátítani. Ma Magyarországon úgy gondolom a német nyelvet nagy előny beszélni (rengeteg a német cég, magam is meglepődtem, hogy milyen sok helyen előnyt jelent egy állásnál e nyelv ismerete). Az angolt inkább már alapnak veszik, mert mindenki IS! beszéli.

Ha olyan nyelvvizsgát keresel, amin könnyű átmenni az a Társalkodó németből elfogadják a felvételinél, de az nem nemzetközi (azok a TELC, ECL és társai).

2021. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2021. dec. 30. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!