Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél évet adtam magamnak az...

Fél évet adtam magamnak az angol nyelv elsajátítására. Mi a véleményetek, van esélyem rá? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Kőkemény elhatározásra jutottam : megtanulok angolul.A nulláról indulok és kezdetben az internetet fellelt tananyagokból tanulnék. Tervem szerint 1-1 1/2 hónap múlva elkezdenék angol tanárhoz járni és az ő segítségével folytatni a tanulást. Érdekelne,hogy szerintetek ez így jó lenne-e vagy esetleg már most az elején menjek tanárhoz!? Van esély fél év alatt megtanulni az angolt társalgási szinten? Elhatározás megvan! Akarat is!
2011. nov. 7. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A társalgási szint egy nagyon megfoghatatlan szint, de szerintem egy fél év alatt nem reallis maxon nagyon komoly időbefektetéssel, de kétlem, hogy van bárki aki a mindennapjaiba be tud szorítani ennyi nyelvtanulást.


De hát ez személytől is függ, hogyan csinálod, mennyire vagy tehetséges nyelvekben, mennyi passív tudásod van (más nyelvek ismerete is segít), milyen anyagot tudsz találni és stb.


Én amúgy inkább a kezdetekhez mennék tanárhoz és utána már a nyelvtan könyv is elég. Szerintem.

2011. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ameddig alap szintre nem jutsz el, addig felesleges plusz költségekbe verned magad. Szavakat, nyelvtani alapokat Te magad is tudsz tanulni tanító tanár nélkül is.
2011. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem pont a legalapabb dolog amihez nagyon kell tanár: kiejtés, mert ezt magadtól abszolút nem tudod ellenőrizni, de mondjuk, ha van egy angol ismerősöd, akkor az még (sokkalta) jobb.
2011. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs több időm fél évnél erre mert akkor elszalasztok egy nagyszerű lehetőséget. csak tudni szeretném,hogy van-e értelme napi több órát erre áldozni vagy még így is esélytelen?
2011. nov. 7. 21:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Dehogy esélytelen, szerintem nyelvet tanulni sosem esélytelen!

Viszont én is azt tanácsolnám, hogy pont az elején járj tanárhoz, és ha jobban megy, akkor szinte már "ragad rád" a nyelv.


Saját tapasztalatból mondom, bár németről van szó.

Elmentem egy tanárhoz nulla tudással, aki onnan kezdett mindent, hogy der, die, das és szépen fokozatosan, szakszerűen felépítette nekem az egész nyelvtant.

Ha sikerült jó tanárt találnod, az nagyon jól fogja tudni, hogy mi mire épül, hol kell kezdeni, mit mi után kell elmondani stb.

Ha magadtól kezdesz, úgy, hogy nem is ismered a nyelvet, nem hiszem, hogy ugyanilyen eredményesen tudnál jó sorrendben haladni, arról már nem is beszélve, hogyha félreértesz valamit, nem derül ki, mert nincs aki ellenőrizzen.

Nagyon fontos a visszajelzés...


És azért az angol nyelves is véges. Na jó, persze mindig lehet magasabb szintekre jutni, de megtanulod a személyi névmásokat, az igeidőket, a passzívot, a függő beszédet, meg még néhány alapvető, fontos nyelvtani dolgot, onnantól kezdve fejlesztheted a szókincsedet sima szavakkal és kifejezésekkel.


Szóval összefoglalva, szerintem ha választanod kell, inkább az elején kezdd tanárral, "taníttasd meg" vele a legfontosabb nyelvtani dolgokat, és utána ezzel a tudással már te magad is fejlesztgetheted a szókincset, kifejezéseket (filmnézéssel, cikkek, akár blogok olvasásával stb.)


Viszont! Az már más kérdés, hogy TÁRSALGÁSI szintre akarsz eljutni, ami beszélgetést jelent, és ha nem jársz tanárhoz, akkor nincs kivel beszélgetned. Úgy csak passzív nyelvtudásod lesz...


Na, hát ennyi, bocsánat a kisregénéyért...

2011. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amennyiben a nulláról indulsz, mindenképpen érdemes tanár segítségével elsajátítani az alapokat (a kiejtést nem tudod magadtól megtanulni és a nyelv, nyelvtan alapjait is csak tanárral tudod megérteni). Ha már az alapok megvannak, akkor már gyorsan fog rád tapadni az angol, és akár egyedul is képes leszel nagyon gyorsan nagyon sokat fejlodni.
2011. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Tehát MOST irány angol tanárt fogadni:)
2011. nov. 8. 00:57
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónap alatt majdnem sikerült középfokú nyelvvizsgát tennem.

Ebből 3 hónapot naponta 5 órán keresztül az angolra szántam - 4 óra tanfolyam, 1 óra otthoni készülés. Utána eltunyultam kicsit :(


De neked sok sikert!!! :)

2011. nov. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én a New Headway Beginner részét ajánlanám neked, én is most kezdtem, de elég jónak tűnik. Van aki azt mondja érdemesebb az Elementaryval kezdeni, de ez tényleg teljesen az alapoktól oktat. Kiejtésre ott van a Cambridge szótár, ott hallhatod hogyan kell kiejteni (brit, amerikai). Persze a tanár előnyösebb, de így sem rossz, bár az is igaz, hogy nekem van egy nagyon jó angolos ismerősöm, aki segít, ha elakadok...
2011. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Hol laksz? Pesten van egy nagyon jó angol tanár telefonszámom. Én is nála tanultam és imádtam. Tündéri és ért a "nyelveden" úgy tanít angolul, hogy észre sem veszed és elrepül az óra. Természetesen el is várja hogy készülj, de tényleg mindenre figyel. Az óra első részében beszéltet, majd nyelvtan és a feladatok. Én nyelvtanfolyamon ismertem meg, majd utána nyv előtt hozzá jártam. Tényleg imádtam. Most is járnék ha lenne pénzem rá :( de most jogsi van:) ha kell a száma, akkor írj privit! üdv !
2011. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!