Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Melyik nyelvet érdemes tanulni 3.-nak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angolul és olaszul beszélek, melyik nyelvet lenne érdemes még tanulni? Itthon tervezem a jövőt, mindenképp gazdasági, IT (minimális műszaki dolgok vannak) terület HR részlegén. Jelenleg is ezen a területen dolgozom. Tudom, a nemet nagyon megérné. Tanultam sokáig, de nem emlékszem szinte semmire és nem tudnám hatékonyan tanulni. A franciával is ugyanígy vagyok, tanultam azt is pár évig, de nem voltam túl motivált. Olyan nyelvet szeretnék, ami megéri, szép és különleges. Akar egy másik írásmód is jöhet. Előre is köszönöm a válaszokat!

27/N



#idegen nyelv #HR #IT, műszaki, gazdasági terulet
2022. jan. 2. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Megéri, szép, különleges -- ezek szubjektív szempontok. Ha a munkád során érné meg, én mégiscsak a németet mondanám. Bár hr-esként itthon többnyire magyar munkavállalókkal, fejvadászokkal lesz dolgod. Ha csak hobbi, akkor meg bármi lehet, ami neked tetszik.
2022. jan. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Orosz vagy koreai
2022. jan. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Oroszt, akkor a többi szláv nyelv már ragad.

A távol-keletiek angolul tanulnak, kereskednek.

Az olasz mellett a spanyol tanulása is könnyebb.

2022. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
A német után szerintem a leghasznosabb (általánosságban) az az orosz Magyarországon. (Mármint ha valaki hozzád hasonlóan már beszél angolul.)
2022. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!