Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne elkezdenem egy...

Érdemes lenne elkezdenem egy 3. nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Angolból és német után érdemes még egy nyelvet elsajátítani? Azt olvastam valahol, hogy 3 idegen nyelvet nagyon nehéz szinten tartani és természetesen a nyelvtanulás sok időt vesz igénybe. Álláskeresés szempontjából van előnye egy harmadik nyelvnek? Melyiket érdemes leginkább tanulni?
2021. nov. 7. 11:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig azt mondták, hogy ahány nyelvet beszélsz, annyi ember vagy. A kérdésedből nem derül ki, hogy milyen területen szeretnél elhelyezkedni, de Te magad nyilván ismered, hogy az általad preferált terület mit kíván meg. Ha olyan a munkakör, akkor egy plusz nyelv ismerete csak előny lehet (pl recepciós, nemzetközi kapcsolattartó stb).


Nekem egyébként az a személyes véleményem, hogy érdemesebb inkább a már két ismert nyelvet (esetedben az angolt és a németet), vagy legalábbis az egyiket minél magasabb szintre fejleszteni. Persze ha már ezeket perfektül beszéled (értsd: C2-es vagy akár anyanyelvi szinten), akkor bátran vágj bele egy harmadik nyelvbe. Ha viszont kb középszinten vagy vele, akkor inkább ezekre fektess nagyobb hangsúlyt.


S hogy mit lenne érdemes adott esetben harmadik nyelvként tanulni? Ez is a megcélzott munkakörtől függ... Így látatlanban én az oroszt vagy a kínait javasolnám.

2021. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!