Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most miből emeltezzek?

Most miből emeltezzek?

Figyelt kérdés

Semmelweisre szeretnék menni gyógytornász szakra,de totál elakadtam.Szeretem a bioszt és a nyelveket.

Biológiából fakton vagyok és készülök az emelt érettségire.

Jelenleg a német felsőfokúra tanulok nagyban,elég közel érzem magam a célhoz,a próbavizsgáim az utóbbi időben elég jól sikerültek.

Jön a kérdés,hogy megérné-e a biosz mellé németből emeltezni,úgy,hogy akkor potyára ment a nyelvvizsga vagy inkább írjak egy tuti jó közepet belőle?


Jaa és jelenleg 11.es vagyok,németből előrehozottra gondoltam.


Köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 3. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látod, várhatóan 430 pont körül kelleni fog a biztos bekerüléshez, ami két emelt esetén átlag 83%-os eredményt feltételez mind biológiából mind németből, mivel (83+83)*2 + 100 = 432 pont.

Ha felsőfokra készülsz, és stabilan jó eredményeket értél el a próba vizsgákon, akkor középszinten 90-95% körül jönnie kellene. Ekkor viszont 10 ponttal kevesebb lenne a többletpontod, viszont 90%-os középszintű némettel számolva már (83+90)*2 + 90 = 436 pontod lenne, és középszinten 90%-ot sokkal könnyebb elérni, mint emelten 83%-ot.


Persze a számolásba bele lehet kötni, viszont én a középszintű németet választanám.

2022. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az SE gyógytornász szakon tavaly 434 volt a ponthatár.

A felsőfokú nyelvvizsga miatt kapsz 40, az emelt biosz miatt pedig 50 többletpontot. Ha emeltezel németből, akkor az az előbbihez képest csak 10 plusz pontot jelent, viszont nagy eséllyel - a leírásod alapján - ez nem sikerül olyan jól, mintha közepen érettségiztél volna.

Tegyük fel, hogy közepen írsz egy 90%-os német érettségit, míg emelten egy 75%-osat. Ha az érettségi pontjaidat a duplázós módszerrel számítják, akkor ez az előbbi esetben 180 (+90) pontot, utóbbi esetben pedig 150 (+100) pontot kapsz. Ez alapján egyértelműen a közép szintű német érettségi érné meg neked jobban. Úgyhogy szerintem, ha biztos vagy benne, hogy a közép jobban menne mint az emelt, akkor csinálj egy közép szintű német érettségit, mert többet buknál, ha az emelt nem sikerülne valami jól.

2022. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosra akarsz menni, szerintem írd meg mindkettőt. Ha közel vagy a felsőfokú szintjéhez, elvileg mindkét érettséginek is mennie kellene, kis rákészüléssel (mondjuk közép idén tavasszal, emelt ősszel) meglehet, és akkor vagy beszámít az emelt, vagy a nyelvvizsga, attól függően, hogy sikerülnek.
2022. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha németből a felsőfok magabiztosan megy, akkor az emelt szintet simán meg fogod csinálni 95 fölött. Én is most készülök felsőfokra, úgy hogy a tavalyi német emeltem 96%-os lett. Ha nekem ment, neked is menni fog!
2022. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!